re.jpg
Foto: Shutterstock

Existuje hned několik způsobů, jak se podívat do svého minulého života. Můžete to zkusit pomocí řízené meditace, případně máte vždy možnost vyhledat regresního terapeuta. Ovšem jsou lidé, kteří nic z toho podstupovat nemuseli, jelikož si své minulé životy do podrobných detailů pamatovali. A co více – jejich domněnky a vzpomínky se později potvrdily.

Nejčastěji se tento jev objevuje u dětí do věku šesti let. Odborníci zkoumající vzpomínky z minulých životů (například psycholog doktor Ian Stevenson, který realizoval své výzkumy pod záštitou univerzity ve Virginii) se shodují, že právě v době, kdy dítě nastupuje do školy a vstupuje tak do světa řízeného učení ztrácí schopnost vzpomenout si na to, co bylo před jeho narozením. Ovšem u příběhu níže se můžete přesvědčit, že tato vlastnost nemusí ani zdaleka být vlastní jen dětem.

Barbro Karlen – žena, která je Anna Franková
Příběh Anny Frankové je známý asi všem lidem a není třeba ho blíže představovat. O to více šokující je příběh spisovatelky Barbro Karlen, která byla podle svých vlastních slov přibližně od tří let přesvědčená, že je Anna Franková. Její rodina vypověděla, že jakmile si Barbro začala uvědomovat svou vlastní identitu, reagovala velmi negativně pokud ji někdo oslovil jejím jménem. Trvala na tom, že se jmenuje Anna. Později také přiznala, že žila s jasným přesvědčením, že její matka a otec ve skutečnosti nemohou být jejími rodiči. Barbro dokonce matce řekla, že její praví rodiče pro ni brzy přijdou a odvezou ji do jejího skutečného domova. Tato tvrzení jsou typická pro případy reinkarnace paměti z dětství, které zkoumal právě zmiňovaný Ian Stevenson. 

Čtěte také: Panna Maria, která zastavila déšť a reinkarnovaná dvojčata. Záhady dosud nevysvětlené

Během svého dětství Barbro vyprávěla rodičům podrobnosti o svém životě jako o životě Anny Frankové, což její rodiče považovali za fantazie. Barbro měla navíc noční můry, kdy muži vybíhali po schodech a kopali do dveří do podkrovního úkrytu její rodiny. Je třeba si k podivným událostem tohoto příběhu navíc přidat fakt, že byla dívka velmi malá a knihu Deník Anny Frankové nemohla znát. Rodiče si začali dělat vážné starosti o duševní zdraví své dcery, a proto vyhledali psychiatra. Barbro však mezitím pochopila, že nemá smysl přesvědčovat druhé lidi o existenci minulých životů, a tak se lékaři o Anně Frankové nezmínila. Psychiatr následně konstatoval, že Barbro je zdravá dívka.

Velký zlom nastal ve chvíli, kdy Barbro během školní docházky začala se svou třídou probírat v literatuře právě Deník Anny Frankové. Později popsala, že to byl velký šok, neboť celý život byla pevně přesvědčená, že ona je Anna Franková a bylo velice nepříjemné, když učitel před celou třídou líčil její vlastní bolestivé vzpomínky. Navíc se velmi brzy objevila další podobnost mezi Barbro a Annou. Obě byly totiž vzdor svému nízkému věku velmi nadané v oblasti tvůrčího psaní.

Když bylo Barbro deset let její rodina se rozhodla přijít celé záhadě na kloub tím, že si udělají výlet do Amsterdamu – právě do domu Anny Frankové. Barbro všechny odzbrojila, když celou rodinu dovedla neomylně přímo před onen dům bez jakékoliv mapy. Dokonce si při vstupu do domu posteskla, že staré a na první pohled původní schody kdosi předělal, což se později skutečně ukázalo jako pravda. Navíc měla ihned po vstupu velmi špatný pocit. Začala se potit, špatně se jí dýchalo a pociťovala strach a silnou úzkost, který zesílil při vstupu do pokoje Anny. Po této návštěvě již nikdo nepochyboval, že Barbro Karlen je ve skutečnosti Anna Franková.

James Leininger – reinkarnovaný válečný pilot
Jamese přibližně od čtyř let začaly trápit zlé sny a noční můry. Probouzel se a křičel něco o letecké havárii a letadlu v plamenech. Podle jeho rodičů často křičel „Pomozte mi ven!“. Matka s otcem to přikládali jen velké dětské fantazii. Jejich syn však znal již v takto raném věku podrobné detaily z letectví, které svým blízkým často vypravoval. Pokud někdo například špatně označil některou část letadla, ihned je opravoval. Například jednou sledoval dokument o letectví, ve kterém vypravěč označil jedno z letadel za japonský model Zero. James však trval na tom, že se jedná o model pojmenovaný jako Tony. Ukázalo se, že měl pravdu.

Jednoho dne rodině oznámil, že se kdysi jmenoval James Huston a létal na letadle typu Corsai, které Japonci trefili při sestřelování přímo do motoru. „Ta letadla měla díry v kolech,“ ztěžoval si podle rodiny James. Později bylo potvrzeno, že Corsai měl skutečně velmi často s koly problém. Navíc si malý chlapec také vzpomněl na svého kamaráda Jacka Larsena, který seděl v letadle spolu s ním. Když Jamesův otec zjistil, že veterán jménem Jack Larsen skutečně existoval a žije ve státě Arkansas, byl to pro celou rodinu šok. Rozhodli se ovšem Jacka vyhledat. Ten potvrdil, že osudnou noc bylo skutečně sestřeleno letadlo s jeho kamarádem Jamesem Hustonem. Bylo zasaženo do motoru a ten okamžitě vzplál. Tím se do puntíku potvrdily Jamesovi vzpomínky.
V září 2004 přijel James s matkou a otcem na sraz veteránů, kde chlapec některé své kolegy i po letech poznal. „Hrozně zestárli,“ posteskl si podle svědectví přítomných.

Čtěte také: 

Zdroj: Reincarnation researchDivision of perceptual studies: University of Virginia, Youtube kanál Top trending: Top 5 lidí, kteří si pamatují své minulé životy, Youtube kanál: Nikol Kaštylová, Wikipedia: Případ Jamese Leiningera