5a97fbf0ab054obrazek.pngPřestože se spirulina i chlorella často označují jako řasy, o řasy nejde, alespoň v případě spiruliny (sinice). Společného však mají více než dost. Oba zelené mikroorganismy se díky svému složení označují jako superpotraviny (superfood), jde o nejvýživnější potraviny vůbec. Obsahují vysoký podíl proteinů, chlorofylu, antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších cenných látek. Ve složení spiruliny najdeme i vzácnou protizánětlivou kyselinu GLA.

Spirulina vs. chlorella. Jak je to s účinky?

Chlorella: 5 klíčových, vědecky ověřených účinků

 • Detoxikuje organismus, brání ukládání těžkých kovů ve tkáních a orgánech, podporuje vylučování škodlivin.
 • Povzbuzuje činnost imunitního systému.
 • Podporuje hubnutí, snižuje množství tělesného tuku.
 • Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, reguluje hladinu krevního cukru.
 • Funguje jako antioxidant, snižuje oxidativní stres způsobený mj. škodlivinami z ovzduší, nadměrným slunečním zářením, nezdravým stravováním a vůbec nezdravým životním stylem, také psychickým vypětím aj.

Spirulina: 6 klíčových, výzkumy potvrzených účinků

 • Podporuje a stimuluje činnost imunitního systému.
 • Odráží se na příznivém složení střevní mikroflóry.
 • Posiluje regenerační schopnosti lidského těla.
 • Příznivě působí na nervový systém, omlazuje buňky.
 • Detoxikuje organismus, pomáhá vylučování škodlivin.
 • Působí jako antioxidant, zlepšuje zrak.

Zatímco u chlorelly dominuje, již dle názvu, samotný chlorofyl, spirulina má ve svém složení oproti chlorelle chlorofylu asi 10x méně. Pyšní se však obsahem dalších barviv, zejména vzácného fykocyaninu (také xantofylu, betakarotenu aj. a lépe se v lidském zažívacím traktu vstřebává.

Chcete-li vyzkoušet blahodárné účinky zelených superpotravin na vlastní kůži, vyzkoušejte Blendea SUPERGREENS. Jedno balení obsahuje 30 dávek sušeného prášku z chlorelly, spiruliny, dále pak zeleného ječmene, mladé pšenice a kousku máty. Jen jedna lžička denně zajistí vašemu tělu přísun důležitých látek pro pevné zdraví.
5a97fc1497dfcobrazek.png

Recept pro vás – Pomerančové smoothie s chlorellou a vůní skořice

Pomeranč je i u nás jedním z nejoblíbenějších citrusů a také exotických plodů vůbec. Pomerančová šťáva je nejenom velmi chutná a osvěžující, ale také bohatá na vitamín C a antioxidanty. To platí i pro citronovou šťávu, která ve smoothie pomáhá tlumit „zelenou“ chuť chlorelly. Chlorella pomerančovou šťávu doplní o životadárnou energii a dodá ji energizující vlastnosti. Povzbuzení, ale také příjemnou chuť s orientálním nádechem smoothie propůjčuje hřejivá skořice.

5a992c09e7058image.png

Ingredience:
- čajová lžička chlorelly v prášku
- půlka citronu
- 2 pomeranče
- špetka skořice

Příprava:
Citron a pomeranče oloupeme, vložíme do mixéru a důkladně promícháme i se skořicí a chlorellou. Smoothie chutná nejlépe chlazené.

Více informací o zelených superpotravinách i recepty najdete na těchto stránkách.

Uložit

Reklama