spiri

Protože o nich s odpuštěním prd víme. Duchové jsou jedním z nejstarších, nejznámějších a také nejprovařenějších jevů. Od vrzání skříní přes hluk a nečekané pády věcí.

Je to snad nejobvyklejší paranormální jev vůbec a vyskytuje se i tam, kde by to člověk málo čekal.

Jeho aktéři se rekrutují z řad lidí, kteří vůbec v takové věci nevěří a zpravidla na ně nemají ani čas. Ráno běží do práce a vracejí se navečer.

Na druhé straně jsou jedinci, kteří jsouce unudění nebo jen zvídaví, zakoupí onu známou tabulku s písmenky a čísly a spolu se stejně nerozumnými kamarády se v potemnělém obýváku pokoušejí zhmotnit nejraději Boženu Němcovou.

Myslíte si, že to nejde?

Omyl.

Vyvolat ducha je to nejjednodušší. Zbytková energie. Věřte, nebo ne. Klidně nemusíte, ale stejně bych vám tuto kratochvíli nedoporučila.

Protože... co když to existuje?

spiritA pokud se vám podaří k sobě přivolat zbytkovou energii člověka, není to logicky on. Je to zbytek jeho vědomí, které se celé nachází již zcela jinde. Tudíž nemyslí a za sebe neodpovídá.

Tento člověk ovšem trpěl nějakými problémy, něco ho jistě bolelo, na něco nakonec i zemřel.

Vyvolat ducha je mnohem snazší než ho bezpečně poslat pryč.

A tak se pak stává, že člověka najednou trápí věci, které předtím vůbec neměl.

Mnohdy se obtíží nezbaví po zbytek života.

Neumře, nikdo ho nikam nestáhne, ale tím, že přivolal energii někoho jiného a tuto si ponechal, přičemž ona sama neodejde, stal se jednoduše jejím hostitelem.

A což teprve Hlučný duch.

Toho ale, pokud vím, vyvolat tak snadno nejde. Ten je totiž zpravidla náš vlastní.

Podle všeho jde o neposednou energii, jakýsi přebytek ve vědomí dospívajících dětí.

Poltergeist je nejpilnější

Do dnešního dne bylo podle statistiky, kterou si vedou organizace, sdružující evropské odborníky na výskyt nadpřirozených jevů, zaznamenáno a zkoumáno 920 evidentních případů výskytu poltergeista.

V devadesáti procentech zkoumaných případů byl „viníkem“ vždy nedospělý jedinec, který v té době prožíval nějakou těžkou životní situaci.

Dětská psýcha je totiž velice silný akumulátor energie.

Pohyby nábytku, levitace předmětů apod. jsou  typické projevy psychokinetiky a tato síla se může nevědomě uvolňovat v obdobích stresu, nejistoty, strachu nebo zlosti.

Chtějí na sebe upozornit podvodem, nebo vnitřní sílou?

Strčit všechny případy do jednoho podvodnického pytle by asi nebylo moudré. I když každý případ poltergeista je v jednotlivostech jiný, základní znaky zůstávají stejné.

Mnoho věcí lze logicky vysvětlit.

Talířem hodíte ve zlomku vteřiny, ale prádelník…?

Zkuste jen tak metat nádobí ze zavřené vitríny nebo pohybovat stolem a židlemi po podlaze současně.

Ve většině případů výskytu toho jevu se situace uklidnila odstraněním příčiny dětského nervového vypětí nebo nespokojenosti, případně odezněla s věkem.

Zvláštní. A je toho ještě hodně, co nevíme.

A je to asi dobře, protože až pochopíme všechno do detailu, až nás už nebude mít co překvapit, až nebude nad čím hloubat a nad čím žasnout – dosáhneme zřejmě jakési vnitřní dokonalosti, ale patrně se budeme nebetyčně nudit.

Osobně ovšem radím, se spiritismem si nehrajme, alespoň dokud existuje pochybnost.


Nakonec, v dnešní novince jsem sama téměř příkladem toho, jak to může nakonec vypadat.

Reklama