Každý rok, většinou v zimních měsících, pátrám po vhodném zdroji pohybu. Také se dá říci, že hledám vhodný prostředek ke zhubnutí opět přebytečných kilogramů. 
Tento rok jsem objevila spinning a moc se mi líbí.

Je to sport vhodný pro všechny generace.
Jedná se totiž o jízdu na kole, a ta šetří vaše klouby, které jsou příliš namáhané například u aerobicu či jiném poskakování.

Hodina spinningu vypadá asi takto.
Posadí vás na upravený rotoped, kterému se říká stacionární kolo. To vám upraví podle výšky vašeho těla. Sedlo musí být ve výši  pánevních kostí, řídítka ve stejné rovině a poloha sedla je ještě upravena dle dalších proporcí.
Láhev s pitím (doporučuji minimálně litr) si dáte do držáku kola a ručník zavěsíte na dosažitelné místo.
Budou vám vysvětleny polohy rukou na řídítkách. Nemějte však strach, pokud si je hned nezapamatujete, jelikož je při  hodině můžete odkoukat od ostatních.
Pak už dáte jen nohy na šlapky, zaposloucháte se do hudby a povelů cvičitele ... a drandíte!
Po rovině, zvolna, se zátěží, sprintujete, zaberete do kopce a odpočíváte bez zátěže. Popíjíte zdravé drinky a otíráte si pot z čela i těla.
Pokud jezdíte na kole, budete dobře připraveni. Vězte však, že budete postrádat pohled do krajiny. Tak trochu vám ho může nahradit poslech rytmické hudby, který vám dodá sílu ve slabých momentech. Pokud vás napadlo, že můžete šlapat doma na rotopedu a nemusíte nikam chodit a platit, tak se velice mýlíte. Váš rotoped se s koly na spinning nedá srovnat a váš výkon doma v obýváku, s tím v tělocvičně a kolektivu, také ne. Výkon, ke kterému  vás vybičuje hudba s instruktorem, bude asi desetkrát větší než ten večer doma u televize.

Při první hodině doporučuji poněkud ubrat. Dle mé zkušenosti, kdy jsem jela hodinu téměř s minimální zátěží a do kopce jsem dvakrát usedla dříve než "kolegyně v sále", mě bolely nohy ještě další čtyři dny a nebyla jsem vůbec schopná chodit po schodech. A to ani nahoru, ani dolů.
Však odměnou za to všechno byl nádherný pocit, že jsem udělala něco pro svou fyzickou kondici.
Pokud tento pocit znáte a postrádáte ho, vyzkoušejte tedy spinning. Vypotíte spoustu kalorií a na jaře budete fit pro vaše letní sporty!


Co je to spinning a proč právě on?

Nejmodernější druh skupinové aerobní zátěže vhodné pro každého bez ohledu na výkonnost či věk, jelikož nevyžaduje náročnou schopnost koordinace pohybů. Spinning je jízda na stacionárním kole při motivující hudbě dle pokynů instruktora rozvíjející mentální, ale i fyzickou sílu.

Jedná se o nejúčinnější kardio-vaskulární cvičení posledního desetiletí. Tato vysoce aerobní aktivita podporuje maximální spalovaní tuku, jehož využívá jako hlavního zdroje energie a pomáhá tvarovat a zpevňovat Vaši postavu, zatímco svalová tkáň zůstává nedotčena. Při jedné spinningové lekci spálíte 400 až 600 Kcal. Vaše klouby a šlachy se šetří, i když srdce a plíce energicky pracují!

 
Vznik a historie SPINNING® programu

SPINNING® program vytvořil v 80. letech minulého století dálkový cyklista Johnatan Goldberg, známý jako "Johnny G.". Ten při své přípravě na závod "Race Across America" hledal možnost, jak částečně přesunout svůj tréninkový program do místnosti. V té době jistě netušil, že tím odstartuje vznik prvního indoorcyclingového programu SPINNING®.
První SPINNING® lekce probíhaly v jeho garáži v Los Angeles, kde byl položen základní kámen tohoto skupinového sportu. Díky stoupajícím nárokům na tréninkové stroje muselo být vyvinuto odpovídající stacionární kolo. Tak bylo pod vedením Johnnyho G. postaveno první funkční spinningové kolo.
SPINNING® programu se účastnilo stále více tréninkových partnerů Johnnyho G. Ke zvýšení tréninkové motivace volil Johnny odpovídající hudbu. Tento nový a fascinující skupinový trénink stále ukazoval nové cesty. Od fitnesscentra v Santa Monice a Los Angeles až po New York.

Do dnešního dne bylo celosvětově prodáno více než  250 000 kol Johnny G. SPINNER®, otevřeno přibližně 20 000 oficiálních SPINNING® center a vyškoleno více než  60 000 SPINNING® instruktorů v 80 zemích světa.


Seznam spinningových center -   
http://www.spinning.cz/default.aspx?section=16&catalog=1

 

Zdroje - www.hotelolsanka.cz
               www.spinning.cz

                                                 
Reklama