Špindlerův Mlýn je oblíbeným střediskem zimních sportů, ale za pozornost stojí i v teplých měsících. Čím se zabavit, když zrovna není sníh a nemůžete sjíždět sjezdovku? Variant je hned několik.

spindl

Co určitě nepropásnout, pokud se vydáte do Špindlerova Mlýna:

Naučné stezky:

spindl

Nadýchejte se čerstvého vzduchu a nechte se okouzlit krásnou krkonošskou přírodou. Je zde celá řada naučných stezek a na spoustu z nich se dostanete i s kočárkem

  • Mechová pěšinka – nachází se na Svatém Petru a měří pouhých 3,8 kilometrů. Na stezce se budete seznamovat s rostlinami, které se nachází v Krkonoších.
  • Stezka stopaře – také ji najdete na Svatém Petru a měří 7,7 kilometrů. Naučíte se poznávat stopy jednotlivých zvířat a dozvíte se spoustu zajímavých informací.

stezka

  • Medvědí cesta – leží kde jinde, než na Medvědíně. Měří 8,6 kilometrů a během procházky si přečtete příběh o posledním medvědovi jménem Meďánek, který se kdysi toulal v Krkonoších a dozvíte se i další poučné informace o této šelmě.
  • Krakonošův příběh – stezka vede z Medvědína do Špindlerova Mlýna a měří 9,5 kilometru. Po cestě se seznámíte s kým jiným, než s Krakonošem a jeho horským královstvím.

krakonoš

Pro adrenalinové nadšence:

Centrum Yellow Point nabízí po celý rok širokou škálu adrenalinových sportů. V teplých měsících můžete vyzkoušet třeba obří houpačku, čtyřkolky nebo bungee trampolínu. V zimě zase lezení v ledu, mushing nebo snowtubing. Užijte si zábavu a zažijte nezapomenutelné vzrušující zážitky.

Více informací se dozvíte na www.yellow-point.cz

yp

Kde se ubytovat:

hotel

Jednou z možností je hotel Harmony Club, kde si můžete užít skvělé wellness a také poznat jeho zajímavou historii. V jeho podzemí se totiž skrývá protiatomový kryt, který určitě stojí za podívanou.

Budova hotelu se začala stavět v roce 1984 v prostorách bývalé vojenské cvičné střelnice a měla sloužit jako protiatomový kryt pro 200 osob.

Návštěvníci se mohou podívat na původní vybavení krytu včetně místnosti s očistnými sprchami, velínu nebo podzemním kinosálem, který byl určený pro nouzová zasedání velení.

foto

Více informací se dozvíte na www.harmonyclub.cz