Milý Richarde,

myslím, že mohu směle prohlásit, že usnu a spím kdekoliv. Absolutní tmu k tomu nepotřebuji - mám například ráda, když mi během spánku svítí do obličeje měsíc. Občas se v noci budím a je uklidňující otevřít oči a koukat na něj. Absolutní ticho taky nepotřebuji... i když, není zvuk jako zvuk. Zvučení cikád, cvrkání cvrčků, psi štěkající v dáli či předjitřní ptačí nadšené vítání nového dne mi nevadí. Ovšem zvuk týraného motoru auta pod okny, v marných, leč vytrvalých pokusech ho za mrazivého rána nastartovat, je, přiznávám, dost rušivý a spánku neprospívající. A co teprve vrzající postel!

Takže, jak jsem řekla, vyspím se kdekoliv, i v seně či pod stanem - i když, některá místa dokážou čas spánku docela slušně zkrátit. Například na předním sedadle auta zaparkovaného na parkovišti s čilým celonočním provozem se usíná a spí poměrně mizerně.
Pokud jde o nejlepší spánek, jsem na tom asi stejně jako většina lidí. Nejlépe se mi spí v blízkosti blízkého člověka. Tak nevím... možná mám nejlepší spánek už za sebou, a možná ho mám ještě před sebou.

El.


Milá El.,
odborníci se shodují, že kvalita spánku se jenom zhoršuje, takže nalezla-li byste někoho, bedle koho se spí samo, tak by to byl objev a měla byste se o něj podělit s ostatními nespavci! :) Jinak za ten měsíc by vás ve středověku klidně mohli upálit!:)

A jak jste na tom třeba s tím měsícem vy? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama