Posílám pozdrav ze sluníčkové soboty. Posílám  také příspěvek pro pondělní téma - spánek:

Spím dobře. Dokonce moc dobře. Zalezu si do peří, do kanafasu nebo bůhvíkam a za moment nevím, co jsem svačila ani jak se jmenuju. Spím. Manžel je můj pravý opak - chronický nespavec. Spaní je mu navíc tak protivné, že nikdy nevlastnil ani pyžamo. Ví o všem, co se v noci šustne a druhý den mě informuje -  že byla bouřka a divoce se křižovaly blesky, že se mrouskaly kočky a čí pes vyl na měsíc. Zhodnotí krvelačnost komárů v naší ložnici a vypíše odměnu za jejich likvidaci. Nebýt manžela, nevím nic.

Zaspím hromy, blesky, kočičí námluvy i psí stesky...Kdyby byl manža spáč jako já, byla bych za blbce - nevěděla bych, že se nám rozroste kočičí potomstvo ani jestli se mám mračit na majitele vlčáka či vynadat paničce od kokršpaněla. Nemohla bych si postesknout "To nám ty noční kroupy poničily úrodu, že jo sousede"  ani " Trakaře padaly mezi druhou a třetí, viďte...".

Pravdou je, že v roce 1960 jsem skutečně spala v průměru o dvě hodiny déle. Tehdy jsem ještě měla nárok užít si dvě hoďky poobědového chrupání. Posledních x let mám smůlu. V zákoníku práce není o odpoledním povinném spánku  ani zmínka. Škoda. Hned bych si položila ucho a dala dvacet. Možná i padesát.

Od pátku se mi ovšem nespí dobře. Může zato Jakub. Jakub Kočí. Vyhlásil soutěž na téma :"Pohodová dovolená". A asi za dva dny čtu, že máme do předmětu napsat "Úvaha o dovolené".  Já jsem však už poslala a do předmětu dala "pohodová dovolená." Jakube, pomooooc, nevadí to? Chci zase dobře spát...

Sladké kocourkovské sny přeje  hannah58

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Hannah58, není nad dobrý spánek, gratuluji k jeho vlastnictví. Kubovi vzkaz předám, hned jak se objeví v práci. Simona

Jak jste na tom se spaním vy, milé čtenářky? Nezapomeňte, ve hře je dnes luxusní švýcarská kosmetika k okamžitému vyhlazení vrásek v ceně 800 korun. Těším se na vaše příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama