Hazard se životy i naprosto přirozené následování přírody… Porod doma má mnoho příměrů. Záleží jen, zda o něm hovoří jeho odpůrce, či zastánce. Paní Ilona (26) patří mezi ty druhé a tvrdí, že se kvůli tomu proti ní spikla celá její rodina.

„Nesnáším nemocnice a nikdy jsem v žádné neležela. Představa, že bych v takovém sterilním a uniformním prostředí měla přivést na svět naše první dítě, mě prostě děsí. Kolem jen cizí lidé, pro které představujeme jen další kus. Porod je přece něco neobyčejného, začíná nový život!“ líčí nastávající maminka, proč by raději zůstala v den D doma. Jenže její manžel ani rodina pro ni nemají pochopení.

žena„Když jsem s tím nápadem přišla, okamžitě se na mě vrhli, jestli mi nepřeskočilo. Vůbec mě nevyslechli, neměli zájem podívat se na videa a příběhy jiných maminek, které doma v pohodě porodily a neměnily by. Když o věci nic nevím, proč ji hned zavrhovat?“ ptá se Ilona, která se přes nesouhlas blízkých nepřestala o domácí porod zajímat. Dokonce se už sešla i s porodní asistentkou.

„Jsem v pátém měsíci, tak nemůžu čekat do chvíle, kdy přítele přesvědčím, že je to dobrý nápad. Zatím je stále ještě totálně proti. Dokonce jsme se už i celkem ostře pohádali. Vyčetl mi, že ohrožuji jeho dítě, a rozhodně mi nedovolí udělat takovou blbost. I kdyby mě měl do porodnice odvézt násilím. Co si to vůbec dovoluje? To přece já podstoupím porod! On bude jen stát nečinně vedle. Proč nechce, abych byla co nejvíc v pohodě? A všichni stojí za ním. Rodiče, dokonce i moje kamarádky! Neměli by mě v takové chvíli spíš podpořit?“ je zklamaná Ilona, která zatím i přes jejich nesouhlas možnost domácího porodu nezavrhla. A doufá, je spolu s porodní asistentkou přesvědčí, jak se mýlili.

Čtěte také:

 

Reklama