vlas.jpgFoto: Shutterstock

Příliš časté mytí vlasů šamponem může časem výrazně přispět ke zhoršování jejich kvality. Kromě toho, že z vlasové pokožky odstraňuje nečistoty, ji totiž také odmašťuje. Tím ji dělá zranitelnější. „Pokud používáte šampon každý den, zbavujete se všech přírodních tukových složek, což může vést k vysušení pokožky a vaše vlasy budou velmi lámavé a křehké,“ vysvětluje stylista Julien Farel z New Yorku pro GQ. Podle ní stačí, abychom si vlasy myly každé dva až tři dny.
 

sampon.jpg

Manufaktura 229 Kč / Lush 325 Kč / L’Oréal Professionnel 223 Kč

Vlasový expert Paul Cucinello zase upozorňuje, že pokud vlasy příliš upravujete či barvíte, měla byste si je mýt maximálně dvakrát týdně. Jeho kolega Scott Miller je přesvědčen, že stačí vlasy mýt pouze jednou týdně.
 
Odmašťování pokožky navíc aktivizuje mazové žlázy, které podporují tvorbu tuku a vlasy jsou poté ještě mastnější. Ani pokud denně cvičíte a zpotíte se, není prý vůbec nutné pokaždé použít šampon. „Nečistoty spláchnete i čistou vodou a potom případně použijte kondicionér, který navodí pocit svěžesti,“ radí Julien Farel.

Reklama