spice-girls-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Pětičlenná dívčí kapela Spice Girls se v 90. letech ve Velké Británii stala největším popkulturním fenoménem od dob The Beatles. Na konci června roku 1996 do světa „peprné holky“ vypustily svůj první singl Wannabe, kterým odstartovaly svou poměrně krátkou, ale za to extrémně úspěšnou kariéru.


 
Victoria (Adams) Beckham – “Posh Spice” byla dítětem z bohaté rodiny. Jejími hlavními přednostmi podle managementu byly sofistikovaná krása, elegance a aura arogantního děvčátka. Victoria se provdala za fotbalistu Davida Beckhama a věnuje se především kariéře módní návrhářky. 

Emma Bunton – “Baby Spice” neboli “miminko”. Nejmladší a roztomilá Emma si svým nezaměnitelným vzhledem Popelky z Disneyho příběhů vysloužila post miláčka publika. Po rozpadu skupiny se pokoušela o sólovou dráhu. Dnes se živí jako televizní a rozhlasová moderátorka. 

Melanie Brown (Mel B) – “Scary Spice”, všemi oblíbená “herdek baba” skupiny, byla podle všeho dominantní, hlučná a zábavná. Před érou Spice Girls pracovala jako tanečnice. Své pohybové nadání zužitkovala i po odchodu ze skupiny. Účinkovala v muzikálech a televizních show. Dnes je známá především jako moderátorka. Na rozdíl od ostatních děvčat z kapely měla bouřlivý osobní život. Nechyběly ani románky s rozličnými muži a ženami. Například s producentkou Christine Crokos nebo hercem Eddie Murphym.

Melanie Chisholm (Mel C) – “Sporty Spice” vždy vynikala nad ostatními sportovním nadáním a zálibou v pohodlné módě. Je úspěšnou producentkou a má za sebou i mnoho úspěšných sólo projektů. Mezi nimi například duet When you are gone s kanadským zpěvákem Bryanem Adamsem. 

Geri Halliwell – “Ginger Spice” svůj pseudonym dostala podle rezaté barvy vlasů (ginger je v angličtině výraz pro zrzavého člověka) a zároveň podle zázvoru (ginger je rovněž anglicky zázvor). Uměla být prý stejně jako zázvor pěkně “pikantní” a pro hlučnější či ostřejší slovo nešla daleko. V mládí působila jako modelka a tanečnice. V pěvecké branži zůstala i po rozpadu kapely.

Zdroje: Profimedia, Instagram členek kapely, Aktuálně

Reklama