Pokud máte doma čtyřnohého mazlíčka, zajisté víte, že přestože je opečovávaný a čistotný, stačí krátká hra s méně čistotným zvířátkem, které má blechy nebo jiné vetřelce, a máte je doma i vy.

Domácí zvířata si mohou klíště, blechy a jiné nezvané hosty přinést z jakékoliv procházky venku a vystavují tak riziku i svého majitele, na nějž se mohou nepříjemní vetřelci přestěhovat. V českých domácnostech žije přes dva milióny psů a milión koček, ale mnozí majitelé domácích mazlíčků si neuvědomují, že společnost zvířecího přítele, který se pravidelně pohybuje venku, znamená pro člověka a hlavně děti velké riziko.

Od svých mazlíčků můžete chytit stovky nemocí

pes

Jen psi mohou přenášet až 150 nemocí a velká část z nich nemusí být vůbec poznat. Nakazit se ale můžete i od koček, hadů nebo papoušků. Proto je velmi důležitá ochrana domácích mazlíčků. Klíšťata, blechy, škrkavky, tasemnice jsou nejběžnější tvorové, kteří vašim mazlíčkům znepříjemňují život, ale pozor, jsou nebezpeční i pro člověka a hlavně děti. Obecně platí, že pokud žijete v jedné domácnosti se psem či kočkou, patříte k té nejohroženější skupině.

Nezbytnou součástí péče o domácího mazlíčka je pravidelné odčervení, které se doporučuje provádět 4x ročně. 2x ročně je odčervení nedostačující. Předejdeme sice tomu nejhoršímu, ale nezabráníme přenosu vetřelců na dospělé či děti.

Nikdy totiž nelze na sto procent zjistit, co mazlíček venku olízl, sežral nebo co si přinesl s sebou v kožichu domů. Pes i kočka si mohou přinést například infikované klíště, které ze zvířete spadne na pohovku či do postele a odtud se dostane i na člověka. Víte například, že některé larvy jsou tak odolné, že dokážou přežívat ve volném prostoru, v kobercích, gaučích nebo oblečení až 3 roky a v organizmu dokonce čtyři?

Prevence je základ

I zde je nejdůležitější obranou správná prevence, která pomáhá předcházet řadě zdravotních komplikací, které mohou mít pro naše čtyřnohé mazlíčky fatální následky. Je důležité je si uvědomit, že takto chráníme i své vlastní zdraví.

pes

K dispozici je hned několik metod, kterými můžete mazlíčka a potažmo sebe chránit. Obojky s dlouhodobou účinností, které hubí nežádoucí vetřelce, nebo pravidelná aplikace roztoků na kůži a samozřejmě pravidelné odčervení.

Pokud chcete maximalizovat i vy sami svou přirozenou obranyschopnost, vyzkoušejte doplněk stravy ČERVEX SWISS, revoluční NOVINKU, speciálně vyvinutou na široké spektrum střevních agresorů. Přípravek obsahuje komplex nejsilnějších účinných látek: papáju, jenž podporuje zánik střevních vetřelců, ořešák královský, který působí v lidském těle jako antioxidant a chrání jej v případě těžkých podmínek a kurkumu dlouhou podporující správnou činnost jater a imunitního systému. Kromě toho ČERVEX SWISS navíc obsahuje česnek kuchyňský, pelyněk pravý a zázvor lékařský.

ČERVEX