dyrberg Kern
Z kolekce: Dyrberg/Kern

Neustále si opakujeme, jaké jsou aktuální trendy, ale ve světě módy nalezneme i stálice, které budou IN pořád. S těmi pak zazáříte kdykoli a je jedno, jestli je zima nebo léto, dnes nebo příští rok. Podívejte se, jaké šperky si pořídit, abychom je nemusely s každou novou sezónou obměňovat.

Perly

  • Doplňky s perlou by neměly chybět v žádné šperkovnici. Jsou variabilní a nadčasové. Už sama Coco Chanel je milovala, stejně jako Marylin Monroe. Často jsou vyhledávané i v královských rodinách, zmínit můžeme Grace Kelly, princeznu Diana či královnu Alžbětu. Můžete si je vzít k pracovnímu kostýmku, ale rozumí si také s neformálním oblečením.

šperky

  • V tomto případě se vyplatí investovat do pravých perel. Budou vám sloužit dlouhé roky. Můžete z nich udělat i šperk, který se bude dědit z generace na generaci. A jak takovou pravou perlu poznáte? „Na první pohled by měla mít nějaké prohloubeniny či vyvýšeniny v podobě rýh, dolíčků nebo kopečků, nemusí tedy být dokonale kulatá. Ani její barva většinou není po celém povrchu úplně stejná a její lesk bývá spíše lehce zastřený. V takovém případě si můžeme být jistí, že perla není umělá. Jako investice jsou však žádanější dokonalé perly s pravidelným tvarem, bezchybným povrchem a rovnoměrně rozloženou pigmentací,“ vysvětluje Jana Vernerová ze společnosti DIC.

ti sento
Z kolekce: TI SENTO MILANO

Vintage

  • Šperky s duší, to jsou doplňky inspirované starými časy. A právě v nostalgii tkví jejich kouzlo. Rozhodně bychom jej neměly nechávat na dně šperkovnice pouze jako krásnou vzpomínku na milovanou osobu. Pokud přeci jen nemáte ve své šperkovnici něco po babičce, pořiďte si doplněk jako z dávných dob. Šperky ve vintage stylu jsou tradiční a elegantní, hlavně, nikdy nevyjdou z módy.
  • V moderním pojetí je můžete klidně nosit i k jednoduché košili a džínám. Pospolu tvoři zajímavou módní kreaci.

dyrberg
Z kolekce: Dyrberg/Kern

Nenechte si ujít:

DIC
Z kolekce: DIC

Kamínky a kameny

  • Mezi nejoblíbenější šperky stále patří ty, které se blýskají. Zde je ale potřeba být obezřetná. V tomto případě platí, že méně je více. I když je faktem, že některé typy žen snesou cokoliv, musí to ale umět. Nic nezkazíte, když si pořídíte decentní doplňky. Ty se vám budou lépe kombinovat či vrstvit.

swarovski
Z kolekce: Swarovski

  • Co se týče kamenů, tak ty v posledních letech zažívají opět boom. Především ty s polodrahokamy jako je například černý onyx, růženín či zelený jadeit. Spousta těchto kamenů má také specifické „vibrace“ pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Napomáhají také harmonizovat tělo i mysl.
  • Již zmíněný růženín chrání srdce, nejen od nemocí, ale také od emocionálních záležitostí. Prý také zlepšuje kvalitu spánku či napomáhá při početí. To takový ametyst, jeden z nejrozšířenějších polodrahokamů vůbec, chrání nositele před psychickou nepohodou.

ti sento
Z kolekce: TI SENTO MILANO

Čtěte také:

Reklama