Ošklivka Katka, seriál podle telenovely Ošklivka Betty, se vrací po prázdninové pauze na televizní obrazovky. Již v pondělí odstartuje svoji novou řadu: „Druhá řada začíná třicátým dílem a Katka se nám začíná měnit,“ prozradil Rostislav Uher, šéfredaktor vlastní tvorby TV Prima, „seriál poběží každé pondělí a středu od 20 hodin.“

Herečka Katka Janečková, představitelka hlavní role, k novým dílům říká jediné: „Kateřina dospívá.“

O tom, že natáčení může být docela psina, ale zároveň může i zamrzet, se se mnou asi nikdo přít nebude. Ostatně je to práce jako každá jiná. Někdy jsou natáčecí dny docela normální a nic zvláštního se neděje, jindy je zase „srandy kopec“, no a rozhodně se najde i „den blbec“.

Zeptali jsme se protagonistů seriálu na jejich špeky z natáčení – jaké jsou jejich nejlepší a nejhorší zážitky...

Špeky z natáčení Ošklivky Katky očima herců

Kateřina Janečková alias Ošklivka Katka

Jé, to já vám asi neřeknu. Děje se tam spousta vtipných okamžiků, kterým se všichni zasmějeme, ale nedá se to odvyprávět. Já nejsem moc dobrý vypravěč.

Ale jeden strašný zážitek mi utkvěl. Když jsem byla nemocná, měla jsem antibiotika a bylo mi hodně špatně. Točili jsme venku v zimě na Nových Butovicích, kde to mezi paneláky strašně fouká. Tak to bylo takové utrpení, kdy jsem odpočítávala každou sekundu.
A ještě jeden den, kdy jsem se spletla a naučila se obrazy na jiný den. Točilo se jich asi dvanáct, takže jsem se je musela rychle učit před každým obrazem, ale zvládli jsme to.

Petr Štěpán alias Daniel Konečný

Dobrý fór byl, když jsme točili s Olgou Lounovou scénu v posteli. Olga tvrdošíjně trvala na tom, že, ač pod peřinou, nebude točit nahá. Neustále prosazovala ramínka, košilky, trička a všechny možné věci. Nakonec to dopadlo tak, že si prsa zalepila tejpou, což je ta černá lepicí páska, aby náhodou někde něco nevylezlo. Tak jsem si přišel, jako že tam mám vedle sebe zalepenou obálku.

Nejhorší zážitky zažívám, když jedu po dálnici z Brna do Prahy a nestíhám. Vždycky slyším, když volám na dvanáct dvacet, co se v mém směru děje, že někde v mém směru hoří kamion nebo je tam nehoda. Když to má člověk naplánované, má na to třeba dvě a půl hodiny, aby se dostal do Prahy, tak je to stres, který mi nepřidá.

Lukáš Hejlík alias Tomáš Meduna

Nejvíc mě naštve, když se něco hrozně dobře vymyslí a nakonec se nám to tam nepovede dát. Konkrétně ale teď nevím.

A co mě potěší? Když se nám tam povede dát něco víc, než jsme si vymysleli (smích).

Olga Lounová alias Patricie Vytisková

Nad tím jsem zrovna dnes přemýšlela (smích) a vzpomněla jsem si, že jsme teď točili módní přehlídku na zámku Ploskovice u Litoměřic. Točili jsme scénu s ošklivkami a Míšou Horkou alias Marcelou. Patricie za Marcelou přiběhne, potřebuje jí něco rychle pošeptat, a Marcela se na ni rychle otočí a řekne: „Cože?“

Začali jsme to natáčet, přiběhla jsem a šeptám jí: „Musím s tebou mluvit.“ Ona se otočila, ale jak jsem měla hlavu blízko, tak mi dala pusu. Nejdřív bylo pět vteřin ticho, a pak jsme všichni dostali brutální záchvat smíchu.

Nejhorší zážitek se mi stal před týdnem, točili jsme v ordinaci odběr krve. Ten vlastní odběr měla dělat opravdová sestřička a ze štábu mi stále říkali, že mi dají dublerku. Ale já jsem řekla: „Ne, v pohodě, sestřička to bere určitě třicetkrát denně.“

Když mě pak zaškrtila, tak mi sestřička říkala, jak je nervózní. Najednou akce a sestřička povídá: „Doufám, že se trefím.“ Trochu se jí klepala ruka, ale nakonec to dobře dopadlo. Ale ten strach po její větě: „Doufám, že se trefím,“ byl šílený.

Vojta Hájek alias poslíček Péťa

Nejlepší a nejhorší bude v jednom. Když jsem se poprvé setkal s panem Vydrou, tak jsme si řekl: „Dobrý den,“ „Dobrý den,“ a hned mi dal facku. Jeli jsme to celkem třikrát nebo čtyřikrát, takže to bylo docela hezké: Hned při prvním setkání mi pěkně nafackoval.

Nancy Jahannes alias sekretářka Mariana

Co mě pobavilo? Byli jsme připraveni na natáčení a režisér řekl: „Začneme natáčet obraz (dejme tomu) padesát šest, sedm.“ V něm jsem měla vystupovat, tak mě začala produkční shánět: „Panebože, kde máme Nancy!“ A všichni začali jančit: „Kde je Nancy! Panebože, kde je Nancy!“

Stála jsem asi metr od ní, ale bylo malinko šero. Tak říkám: „No, tady jsem.“

„Ježíš, Nancy, promiň, já jsem tě neviděla.“

My černošky to nemáme v šeru jednoduché (smích), příště si na sebe vezmu svítivé oblečení, nebo se budu usmívat.

Michal Zelenka alias Marek Černý

Já nejsem řidič a svěřili mi páně producentovo auto – meďáček s automatem, takové to vymazlené autíčko. Byl jsem okouzlený i tím automatem – jestli si někdy koupím auto, tak jedině s automatem. Měl jsem scénu, že Marek Černý, obchodní ředitel, sedí v nádherném bouráku, po boku má kočku a ona s ním laškuje: „Ty závodníku.“

Měl jsem zařadit rychlost a odpálit. Tak jsem na ni mrknul, nahodil jsem auto a zapomněl jsem tam tu rychlost dát. Auto udělalo: „Vrrrrrrmmmmmmm!“ a nic, ani se nepohnulo. Hrozný trapas, chtěl jsem tu holku okouzlit a nic. To jsem celý já.

Líbí se vám seriál Ošklivka Katka? Který herecký výkon vám přijde v seriálu nejpřesvědčivější?

Reklama