profimedia-0652177029.jpg

Foto: Profimedia

Lucerny v Číně představují sklizeň, oslavu, teplo a světlo. Záře vycházející ze srdce Shuey Rhon Rhon (kolem loga Zimních paralympijských her v Pekingu 2022) symbolizuje přátelství, vřelost, odvahu a vytrvalost para sportovců – vlastnosti, které každý den inspirují miliony lidí po celém světě.

Vzor holubice míru a Chrámu nebes, které má maskot na hlavě, symbolizují poklidné přátelství a zvýrazňují charakteristiky místa, kde se paralympiáda koná. Dekorativní vzor také znázorňuje tradiční čínské umění vyřezávání z papíru. Maskota navrhl Jiang Yufan, vysokoškolák specializující se na produktový design na Jilin Art Institute of Design.

Jméno Shuey Rhon Rhon má několik významů. Shuey má stejnou výslovnost jako čínský znak pro „sníh“. Slova Rhon mají každé jiný znak a tudíž jiný význam. Jedno v mandarínštině znamená „tolerovat“. Druhé Rhon znamená „splynout“ a „zahřát“. Význam jména maskota podporuje touhu po větším začlenění lidí s postižením v celé společnosti a více porozumění mezi různými kulturami světa.

lucern.jpg

Foto: Profimedia


Zdroje: oficiální web Olympiády, NBC Connecticup, WIkipedia
 

Reklama