Péče o miminko se skládá z několika zásadních činností. Správná hygiena, péče o pokožku a krmení. Malým miminkům se ale od narození nevyhýbají potíže, které jsou spojené se zažíváním potravy.  Není rozdíl v tom, zda dítě kojíte, nebo je na mléčné stravě, mohou ho postihnout známé „prdíky“ a nadýmání, ublikávání nebo zácpy a koliky. Mnoho maminek si s tím neví rady, miminko pláče a pomoc nepřichází.

Maminky, které testují mléka, prosím, vyplňte dotazník ZDE

crying baby

Pokud se poradíte s odborníkem, jistě vám doporučí známé věci – masáže bříška, speciální čaje, teplé suché obklady na bříško, kapky, které koupíte v lékárně, také vám může doporučit speciální mléka – tedy pokud zrovna nekojíte.

Proč k těmto problémům dochází?
S největší pravděpodobností to může způsobovat ještě neúplně vyvinutý trávicí systém a také to, že miminko se zpočátku příliš nehýbe. Projevy těchto zažívacích problémů jsou často vázané na jídlo – začínají obvykle v polovině krmení a trvají různě dlouho ještě po něm. Průměrně 55 % kojenců má v prvním roce tyto potíže.

Jak se těmto problémům vyhnout? Vyzkoušejte, pokud nekojíte, speciální mléka:

Naším tipem, jsou speciální mléka Hami Citlivé bříško, která mohou maminkám přirozeným způsobem pomoci od problémů jejich miminek. Mléka byla vyvinuta na základě studií, které přinesly skvělé výsledky v řešení problémů malých dětí se zažíváním, jako je ublinkávání, nadýmání, koliky či zácpy. Méka Hami jsou doporučená Českou pediatrickou společností http://www.klub-maminek.cz/doporucuje-ceska-pediatricka-spolecnost a zároveň se těší skvělým zkušenostem ze strany maminek. Přečtěte si o nich zde (link na cz/hodnoceni-mleka)

  • Ublinkávání

K ublinkávání miminek dochází z důvodu nevyzrálosti trávicího ústrojí, kdy se žaludeční obsah vrací zpět do jícnu. Pokud se v prvních třech měsících neobjeví jiné příznaky, jako například potíže s dýcháním a záchvaty kašle, pak se tomuto jevu říká fyziologický reflux, který se růstem miminka obvykle upraví. Pokud k blinkání nedochází často a ve větším množství, není nutná speciální léčba. Ale i mírné ublinkávání není pro miminko nic příjemného a maminky mohou nalézt snadné řešení.

Dnes už existují i speciální mléka při ublinkávání, která obsahují například karubin. Karubin, jako přírodní složka, mléko v bříšku jemně zahustí, aby zůstalo tam, kde má. Dále nechte dítě po krmení ve vzpřímené poloze a dbejte na to, aby si dobře odříhlo. Nepřekrmujte miminko a krmte ho pravidelně spíše v menších a častějších dávkách. Vaše miminko jistě ocení, že může objevovat svět bez potíží s ublinkáváním. Více o mléku Hami 2 Citlivé bříško při ublinkávání zde.

Vyzvrátí-li vaše miminko celý obsah nebo většinu obsahu žaludku (více než 2 polévkové lžíce), kontaktujte svého pediatra.

  • Zácpy a koliky

Zácpy a koliky mohou být způsobené ještě nevyzrálým zažíváním. Nekojenému miminku může ulevit kojenecké mléko s obsahem β-palmitátu, který zabraňuje vzniku tuhé stolice. Dále miminku jemně masírujte bříško, přiložte mu nahřátou plenu na jeho citlivé bříško nebo se s ním vypravte na procházku na čerstvý vzduch. Více o mléku Hami 2 Citlivé bříško při zácpě a kolikách zde.

  • Nadýmání – „prdíky“

Nadýmání je způsobeno tím, že střevní mikroflóra miminka ještě není zcela vyvinutá, a v jeho bříšku tak často vznikají plyny, od kterých si miminko chce ulevit. Ne vždy se jim to ale daří, takže jsou podrážděné a nevrlé, kopají nožičkama a mají červené tváře. Bývají neklidné a plačtivé – není divu, nadýmání je pro děti bolestivé. Kojenecké mléko pro děti s nadýmáním by mělo být především lehce stravitelné. V případě, že nekojíte, pak velmi často pomůže přechod na speciální kojenecké mléko. Pro kojence, který má potíže s prdíky, je vhodné speciální kojenecké mléko, které obsahuje látky, které snižují nadýmavost, jakým je fermentovaná receptura s přirozeně stravitelnější bílkovinou. Jde o naprosto přirozené řešení problému, o kterém ale mnoho maminek ani neví. Více o mléku Hami 2 Citlivé bříško při nadýmání zde.

Na co si dejte pozor?

Náš tip pro začátek použití speciálních mlék Hami Citlivé bříško
Při přechodu na speciální kojenecké mléko několik dní nebo až jeden týden vydržte. Trávicí systém miminka si na nové mléko chvíli zvyká a mléko nemusí zabrat ihned. Pokud vydržíte, úleva se dostaví. V případě přetrvávajících potíží se však poraďte se svým lékařem.
Doporučujeme: Raději nepoužívejte speciální mléko v kombinaci se standardním. Efekt na zlepšení problémů se tím výrazně snižuje.

HAMI

HAMITěšte se na naše články s příběhy maminek, které měly možnost mléka Hami 2 Citlivé bříško pro své děti vyzkoušet. Zkušenosti maminek také najdete na stránkách http://www.klub-maminek.cz/hodnoceni-mleka

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další info na obalech a webových stránkách výrobce. Potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely.

Reklama