Jaro je již tradičně spjato s detoxikací a nastartováním organismu po dlouhé zimě. Lázně Kostelec u Zlína pro své klienty připravily očistný program. Speciální procedury, které obsahují přírodní látky, probouzí tělo a dodávají mu ztracenou energii.

Během zimního období se v těle hromadí toxiny a škodlivé látky, které pak snižují energii a imunitu člověka. „Zanešený“ jedinec se může cítit unavený, bez nálady, mohou se objevit bolesti hlavy či nevolnost. Na jaře, kdy se probouzí příroda, je proto vhodné probudit zpět k životu i náš organismus, dopřát mu řádnou očistu a nabrat nové síly.

lázně

Lázně Kostelec u Zlína ve svém detoxikačním pobytu spojily hned několik velmi účinných látek, které jsou při pročištění organismu nezanedbatelnými pomocníky. Spolehlivou detoxikační metodou je medová masáž. Díky silným účinkům medu a kompresním masérským hmatům se tělo očistí od choroboplodných zárodků. Masáž aktivuje vnitřní orgány a prokrvuje pokožku. Postupně dochází k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Medová masáž se využívá například v boji proti alergiím, revmatismu, při žaludečních a střevních potížích nebo při problémech s nespavostí a bolestmi hlavy.

Další velmi účinnou procedurou je lymfatická masáž. Správná funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Manuální lymfatická masáž je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Díky tomu dochází k odstraňování škodlivin. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvyšuje zátěž našeho mízního systému. To se pak projevuje únavou, slabostí, vyčerpáním, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestí lymfatických uzlin. Manuální lymfatická masáž odlehčuje míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

lázně

Své významné zastoupení v detoxikačním balíčku má rovněž koupel se solí z Mrtvého moře, která aktivuje oběhový systém a přináší pocit uvolnění. K očištění organismu napomáhá rovněž bahenní zábal s mořskou řasou. Stejně jako lymfatická masáž i zábal pomáhá odstraňovat celulitidu. Součástí pobytu je také obklad s včelím voskem, který obsahuje vysoce hodnotné látky, zejména vitamín A. Vitamín A chrání organismus před negativním vlivem volných radikálů a napomáhá obnově buněk.

lázně

Hotel Lázně Kostelec

Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů a nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních pobytech. Lázně Kostelec u Zlína byly založeny již v roce 1742 a jsou známé svými sirnými prameny, které k léčebným procedurám využívají jako jediné lázně ve Zlínském kraji.
K lázním patří i velký sportovní areál, jehož součástí jsou mimo jiné tři vyhřívané bazény, tenisový kurt, minigolf, volejbalové hřiště, půjčovna kol a devítijamkové golfové hřiště.

lázně

Více na www.hotelkostelec.cz

Reklama