Máte diagnostikovanou lupénku? Našla jste si červené vystouplé flíčky po těle a léčíte si je pomocí babských rad, ale tušíte, že je to vážnější? Máte ve svém okolí někoho, kdo lupénkou trpí a všichni se od něj odvrací? Pak určitě sledujte náš speciál „Život s lupénkou“.
lupenka-780.jpg


Lupénka je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje tvorbou začervenalých, olupujících se ložisek na pokožce celého těla. Nevzhledná ložiska mohou nepříjemně svědět, jsou bolestivá a mohou také praskat a krvácet.

To, ale není bohužel vše. Pacienti s lupénkou bojují nejen s nepříjemnými projevy onemocnění, na řadu může přijít také řada nemocí spojených s lupénkou například psoriatická artritida, cukrovka a v neposlední řadě deprese.

Deprese vyvolané bolestí, pocitem méněcennosti i chováním okolí. Jak reagujete na člověka, který má nevzhledné červené fleky na rukou a dalších viditelných místech? Odvracíte se? Poodejdete od takového člověka v metru?  Bojíte se, že se nakazíte? Tušíte, zda je vůbec tato nemoc nakažlivá či nikoli?

Proto pro vás připravujeme speciál Život s lupénkou. Na našich stránkách se v nejbližších týdnech dozvíte mnoho informací, jak lupénku diagnostikovat, za jakými odborníky s tímto problémem zajít, jaké jsou možnosti léčby, či jak se k lidem s lupénkou chovat a jak jim jejich nelehkou životní situaci ulehčit.

Co všechno o lupénce víte? Zapojte se do naší ankety! Nejenže si otestujete své znalosti o tomto onemocnění, ale ještě máte šanci vyhrát luxusní sadu jemných ručníků. Do ankety se můžete zapojit ZDE

lupenka500.jpg