Péče o atopický ekzém, suchou či podrážděnou pokožku není jednoduchá, protože je neustále vystavena mnoha vlivům, ať už jsou to potraviny, oblečení nebo například použité prací prostředky. Jedním z výrazných vlivů je také počasí. S podzimem přichází velmi často zhoršení stavu pokožky, což pociťuje většina postižených. Se zhoršením stavu se pojí zvýšené dávky v použití krémů a mastí, promazávání pokožky a problematika hygieny. Nesmíme zapomenout také na. I když své problémy konzultujete s lékařem či lékárníkem, je péče o vaší pokožku především na vás.

Problém suché pokožky a ekzému

dry skin

Suchá pokožka je zásadní příčinou kožních problémů, více než 40 % dermatologických ošetření má souvislost se suchou pokožkou. Ta se může objevit kdekoli na těle, ale nejčastěji na rukou, nohou, kolenou a loktech a obličeji, neboť tyto oblasti jsou namáhány více než ostatní. Stále více lidí má také atopickou pokožku. Tzv. atopická dermatitida či atopický ekzém postihuje všechny věkové skupiny - kojence, děti i dospělé. Atopická dermatitida probíhá ve dvou, opakujících se fázích – fáze chronická (klidová) a fáze akutní (vzplanutí). V chronické fázi dochází vlivem nadměrného odpařování vody k rychlému vysušování pokožky, která následně praská a ztrácí svoji ochrannou funkci. Do pokožky snadno pronikají alergeny nebo dokonce infekce a může tak dojít ke vzniku zánětu – akutní fázi. Pokožka je zarudlá, velmi svědí a objeví se puchýřky. Stejně jako u suché pokožky, je základem péče prevence – pravidelné promazávání pokožky, jehož cílem je snaha o oddálení akutní fáze.

 

imHledáme 100 čtenářek, které budou testovat krém a tekuté mýdlo RadioXar

Protože víme, že vás téma ekzému zajímá, připravili jsme pro vás testování zajímavých produktů – krému a tekutého mýdla RadioXar s nanostříbrem. Jsou to přípravky vyvinuté speciálně pro každodenní péči o citlivou a podrážděnou pokožku a pokožku se sklonem k atopii. Svým složením přispívají k udržení přirozené ochranné funkce pokožky. Testovat mohou dospělí i děti od tří let – pokud máte dítě nebo někoho blízkého, kdo trpí popsanými problémy s pokožkou.

Zapojte se do testování! Vyplňte dotazník, který najdete ZDE.

Jaké produkty s námi nyní můžete testovat?

RadioXarRadioXar krém

  • Kosmetický přípravek RadioXar krém má zklidňující a regenerační účinky na podrážděnou a suchou pokožku obličeje a těla. RadioXar krém se dobře vstřebává a na pokožce nezanechá mastný film. Obnovuje přirozenou hydrolipidovou bariéru
  • Zklidňuje a regeneruje
  • Dlouhodobě hydratuje
  • Můžete jej použít na obličej a tělo
  • Pro každodenní péči
  • Dobře se vstřebává

RadioXar tekuté mýdlo

RadioXarTekuté mýdlo s nanostříbrem a kaolinem je zdravotnický prostředek určený k čištění a každodenní péči o pokožku celého těla. Díky svému složení snižuje zánět, vyživuje a regeneruje pokožku. Má zklidňující, vyhlazující a mineralizující vliv na pokožku a zvyšuje její přirozenou ochrannou bariéru. Jemně čistí, odstraňuje odumřelé kožní buňky a lehce stahuje póry bez vysoušení pokožky. Zmírňuje podráždění u pacientů s kůží, která je atopická nebo náchylná k atopii. Snižuje pocit pocení a nahromadění mastnoty.

RadioXar tekuté mýdlo neobsahuje parabeny, silikony, ftaláty, minerální oleje, ropné látky, látky z geneticky modifikovaných plodin, barviva, umělé vonné látky. 

Vše o produktech RadioXar najdete na webové stránce www.radioxar.cz

Chcete se zapojit do testování? Vyplňte dotazník, který najdete ZDE.

Reklama