Nepravdivé informace kolují v médích, internetových stránkách či diskuzích. Právě ty pak ve svém důsledku mohou rodičům znepříjemnit jejich rozhodování, nebo je dokonce přesvědčit o tom, aby děti neočkovali. Co je ale pro dítě správné? Jsou neočkované děti vystaveny nebezpečí? Tuto otázku si klade většina rodičů, bez ohledu na věk či pohlaví jejich dítěte. Proto jsme se rozhodli se na toto téma na ženě-in zaměřit.  Kromě povinného očkování, které musí absolvovat každé dítě, se maminky a tatínkové mohou rozhodnout a očkování svého dítěte rozšířit i o ta nepovinná.  Chystáme zajímavé články a rozhovory s odborníky, kteří se tomuto tématu dlouhodobě věnují a znají z vlastní praxe všechny stránky očkování.

V minulých týdnech probíhal na našem webu výzkum zaměřený právě na problematiku očkování dětí. Chtěli jsme vědět, co vás ve spojení s ním zajímá a jaké články bychom měli připravit, aby vám přinesly informace, které hledáte. Děkujeme vám za vaše odpovědi a podněty, bylo jich více než 700. Souhrn výsledků vám přineseme v dalším podrobném článku.
5accb92f277c5obrazek.png

Co nejdůležitějšího jsme se dozvěděli?
Naprostá většina našich čtenářek (96 %) své děti nechává očkovat dle schématu povinného očkování. Pokud se maminky potřebují o očkování poradit, za nejdůvěryhodnější zdroj informací považují pediatra, i když některé z nich přiznávají, že by ocenily informací více.  

Pro nepovinné očkování dětí se rozhodlo 67 % z dotázaných. Jaká z nich maminky upřednostňují? Některá nepovinná očkování vynechávají hlavně z důvodu, že jim připadá jako příliš velká zátěž pro dětský organismus. V poslední době se často diskutuje i o tom, zda se mohou zase vrátit již vymýcené nemoci jako černý kašel, spalničky nebo záškrt. Máme se bát? A jak je možné, aby se vymýcené nemoci vrátily? I na to se zeptáme odborníka.

Jak jste na tom s očkováním dětí vy? Jsou vaše děti očkovány pouze povinnými vakcínami, nebo volíte i očkování nepovinná? Víte, jak moc nebezpečná mohou být onemocnění způsobená pneumokokem nebo jaké závažné následky může mít klíšťová encefalitida?

Pokud vás toto téma zajímá, určitě si nenechte ujít náš speciál, ve kterém se dozvíte mnoho užitečných informací o povinném i nepovinném očkování. Těšit se můžete na zajímavé články, rozhovory s odborníky a neposlední řadě na pohled dalších maminek, které téma očkování řeší stejně jako vy.

Reklama