Cukrovka patří v dnešní době mezi nejrozšířenější onemocnění. Rozhodli jsme se pro vás připravit seriál článků na toto téma – jak zjistíte, že máte cukrovku, jaké jsou typy tohoto onemocnění, jak se žije lidem s cukrovkou a jaké jsou aktuálně možnosti moderní medicíny a pokroky v léčbě.

diabetes

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Pokud se toto onemocnění netýká zrovna vás, možná máte ve svém okolí či v rodině někoho blízkého, kdo cukrovku má. Proto si myslíme, že i pro vás bude tento seriál článků přínosný. Z našeho výzkumu vyplývá, že se žena zajímá o zdraví všech členů rodiny. Budeme rádi, když vám v našich článcích přineseme zajímavé informace, které mohou být nadějí pro lepší zvládnutí cukrovky či pro úspěšnější léčbu. Na druhou stranu je také mnoho lidí, kteří o svém onemocnění neví – budeme rádi, když vás náš článek bude motivovat pro preventivní vyšetření. V seriálu se zaměříme více na onemocnění diabetu 2. typu, kterým trpí nejvíce lidí.

Připravujeme pro vás i rozhovory s odborníky a skutečné příběhy – budeme rádi, když nám i vy pošlete své příběhy – trápí vás cukrovka? Nebo někoho z vaší rodiny? Jak se vám s ní žije, co vás trápí a co vás v poslední době potěšilo? Piště nám je na email klara.krizova@zena-in.cz.

 
Nemoc milionu Čechů
Diabetes, lidově zvaný „cukrovka“, patří v České republice k nejrozšířenějším nemocem. Trpí jím víc než milion z nás, necelých 930 tisíc lidí se pak podle dat Národního zdravotnického informačního systému (NZIS) s nemocí léčí. Předpokládá se, že při absenci správné léčby nebo bez změny životního stylu počty onemocněných v následujících letech výrazně porostou.
Farmakoekonomové spočítali, že na léčbu diabetu dávají zdravotní pojišťovny 10 až 15 procent ze zdravotnických rozpočtů, z toho však 50 až 70 procent hradí léčbu komplikací. Lékaři varují, že neléčený diabetes zkracuje život až o 20 let, tedy přibližně jako kouření.
Pro diabetiky je proto velmi důležité, aby se stali expertem na své vlastní onemocnění - pravidelně se informovali u svého lékaře o možnostech léčby a nezanedbávali jeho doporučení.

Články najdete v naší rubrice Zdraví, v záložce Cukrovka.

Čtěte také:

Reklama