Na autobusovou zastávku jsem dnes ráno dorazila s desetiminutovým předstihem. To už je samo o sobě takový malý zázrak. Většinou nestíhám, hledám klíče, vracím se pro mobil, honím psa zpátky domů, dcerku popoháním k odchodu do školy, zkrátka vždycky dobíhám na poslední chvíli.

Nejlepším lékem na dochvilnost je motivace. Správný důvod, abychom přišli včas. A ten jsem dnes ráno měla. První den v nové práci. Přešlapuji na místě, netrpělivost bych mohla nahmatat a jukám co chvíli k hlavní cestě, mé oči fungují jako ultra silný magnet, který konečně přitáhne můj autobus. A ten mě doveze do práce. Včas.

spech

Konečně! Autobus si to doklouzal ve stylu lázeňského šviháka, který má moře času – na rozdíl ode mě! Nastoupila jsem a hlavou mi projela stěžejní myšlenka z knížky, kterou mám na nočním stolku – radujte se z maličkostí. Super, že vůbec přijel, zavýskla jsem si maličko pro sebe a měla velkou radost. Z nové práce, o které jsem vždycky snila, a teď ji mám.

Jak si myslíte, milé čtenářky, že ta jízda nakonec dopadla?

Ano, měli jsme objížďku a kola autobusu do tempa kroku zbrzdila i nehoda, která naštěstí nevypadala nijak hrozivě. Nestihla jsem přijít včas a došlo mi, že jsem úplně zapomněla na svou oblíbenou kávu, kterou nastartuji úplně každý svůj uspěchaný den, kdy všechno, co jsem si zadala, musím stihnout. A tou uspěchanou, každodenní cestou se dějí různá překvapení, setkání, srážky, trapasy i karamboly. Spěchám, těším se a nemůžu se dočkat, až vám o nich budu psát.

Reklama