Manžel čtenářky s nickem spavec umí při rozbalování dárků pěkně napínat. Zato ale oba dostanou dárky, které se jim vesměs hodí. Ba co víc, příjemně překvapí. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu

S nevhodným dárkem se už asi setkal někdy každý z nás, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, na žádný vysloveně nevhodný dárek si nemohu vzpomenout. Mně se hodí všechno, no fakt  :-))

Mám radost, že vůbec něco dostanu a že na mě někdo myslel. Pamatuju si, jak jsme kdysi s kolegyněmi probíraly, co kdo dostal od Ježíška. Já jsem vždycky brečela radostí, povídá kolegyně, že mi Ježíšek přinesl to, co jsem chtěla. Hm, povídá druhá, já taky brečela. Dostala jsi, co jsi chtěla? Ne, povídá zklamaně. Možná mu měla napsat, pomyslela jsem si.

Je to pár dnů, kdy jsme prožívali Vánoce, Štědrý večer, kdy jsme pod stromečkem rozbalovali dárky od Ježíška. Letos u nás doma Ježíšek naděloval skromně, zato nám dárečky udělaly velkou radost, Ježíšek „se opravdu trefil“.

Musím říci, že například mému manželovi je opravdu radost dárek dát. Nejen o Vánocích. Když jsme byli ještě na začátku vztahu a došlo k tomu, že jsem pro něj chystala úplně první dárek k narozeninám, byl to fakt nervák. Nejen proto, že jsem se bála, jestli jsem vybrala dobře, ale hlavně kvůli tomu, jak k předávání a přijmutí dárku došlo.
Kromě dortu (manžel miluje sladké) jsem nesla slavnostně zabalený dárek, a moc se těšila na to, až ho rozbalí a co na něj  řekne. „Všechno nejlepší, miláčku,“ povídám třesoucím se hlasem, ještě polibek a jsem nedočkavá a netrpělivá, jestli dárkem nezklamu. Manžel bere opatrně do rukou malý, slavnostně zabalený dáreček, usmívá se a pak to začne... Prohlíží ho ze všech stran, otáčí sem a tam, opatrně ohmatává, mezitím jen tak prohodí „co to jenom může asi být?“, a znovu si jej přendává z ruky do ruky, pokládá na stůl, obchází ho a kouká na něj ze všech možných úhlů...,  všechno to trvá tak nekonečně dlouho, že se bojím, že už to nevydržím a rozbalím mu to snad sama! Víš co, povídá nakonec, když moc dobře vidí, jak jsem napnutá, já si to rozbalím později, jo, teď ještě ne, až později.... Jak ne? Proč proboha později? Nechápu a asi je na mně hodně vidět, jak jsem zklamaná. No přece abych se mohl ještě chvíli těšit, co tam je!

Nebudu vás napínat, nakonec dárek s pomalostí šneka, kdy já už měla vyloženě nervy na pochodu a musela jsem si dát maličkou štamprli slivovičky na uklidnění, konečně vysvobodil dárek z krabičky a papíru. Následoval úžas a radost, jakou jsem naposledy viděla u svých dětí u stromečku, už je to fakt velký chlap, ale radost měl opravdu jak malé dítě. (Dostal hodinky  :)))

A tak to u nás chodí celé roky, každé narozeniny, svátky, Vánoce ... A zatím jsem si na to ještě pořád nezvykla, pokaždé mi tečou nervy netrpělivostí, kdy už to bude a kdy konečně své dárky rozbalí.  Dokonce jsem se na to začala i těšit. Musím se přiznat, že jsem se doposud u nikoho s ničím takovým nesetkala. Já se na dárky vrhám hned, nedočkavě trhám papír, škubu stužku, prostě bych to nevydržela!

Ovšem to mi připomnělo, že vlastně vůbec nezáleží na tom, je-li dárek honosný a drahý, mělo by jít hlavně o to, udělat obdarovanému radost. A tu mi tedy manžel opravdu dělá, a možná že se i někdy stalo, že jsem se netrefila, ale nikdy to nedal na sobě znát.

Ono se říká, darovanému koni na zuby nehleď..., je to moudré přísloví. A když už se stane, že se dárce netrefí, určitě nechce slyšet: No to ses teda vytáh' , ježišmarjá, co to je? atd. Nevhodný dárek si můžeme nechat, můžeme ho vyhodit, zkusit ho třeba i vrátit v obchodě, darovat dál... možností je spousta.
Dárky by ale určitě měly být darované z lásky a ne jen proto, že se to musí.

Vaše čtenářka spavec

pozn.red: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Tohle dělal můj táta, to pomalé rozbalování dárků, vyloženě si tu naši nervozitu užíval. Zato pak projevil stejně velkou radost jako Váš manžel, třeba i z nakresleného obrázku.
Děkuji, že jste napsala, milý příspěvek.
Krásný den a manžel ať šlape jak nové hodinky ))
Saša

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

  • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
  • A co jste s ním dělaly?
  • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
  • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
  • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
  • Hodily ho na věky věků do skříně?
  • Daly někomu jinému?
  • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

Reklama