postel

Nejdůležitější součástí postele je její matrace. Ta by měla poskytnout zádům dokonalou anatomickou i ortopedickou oporu. Většina klientů ještě stále odmítá připlatit si za kvalitu. „Někteří zákazníci nejsou ochotni zaplatit za kvalitní lůžko víc, než třeba za svůj mobil a následně pak vydají spoustu peněz za léky proti nespavosti. Řešte prevenci a ne následky," radí František Hlaváč, zástupce značky Magniflex, která je lídrem na poli kvalitního spánku už přes 50 let a vyváží svoje výrobky do celého světa. Jako odborníka na slovo vzatého, který se v oblasti zdravého spánku a výroby matrací pohybuje již mnoho let, jsme ho požádali o pár rad, jak správně vybrat vhodnou matraci.

Na co bychom se při výběru matrace měli zaměřit a na co si naopak dávat pozor?
postelChápu, že pro klienty je velmi těžké, orientovat se v široké nabídce výrobců a v různých „zaručeně" kvalitních materiálech a matracích. Obecně mohu říci, že když si koupíte matraci za 2.000 korun v hypermarketu, nemůžete očekávat, že vaší páteři, ploténkám, svalům, krevnímu a míznímu oběhu během spánku nějak zásadně pomůže. Spíše naopak - zaděláváte si na velký problém. Řada lidí spí na matraci, za kterou jsou ochotni zaplatit méně, než za svoji televizi, své šaty nebo za svůj mobil. Následně pak vydávají spoustu peněz za léky. Neinvestují do prevence, ale řeší pouze vzniklé následky.

Co byste jim tedy doporučil?
Ať přijdou nakupovat ke specializovaným odborníkům a nenakupují matraci bez vyzkoušení a bez kvalitního poradenství. Nákup jenom na základě reklamy v televizi nebo v tisku nedoporučuji. Nechte si vysvětlit, z čeho se matrace vyrábí, kde se výrobky testují a jaké mají výrobci o testech certifikáty a kdo je vydal.

Znamená to, že každá zdravotní matrace by měla být certifikovaná?
Cerifikace nezávislou, renomovanou institucí je nepochybně zárukou vysoké kvality. Naše společnost investuje veliké prostředky do výzkumu, vývoje a výroby matrací, které procházejí náročnými testy, a to proto, abychom dokázali, že neobsahují žádné zdraví škodlivé látky a nabízejí optimální spánkovou regeneraci. I když Magniflex je největším italským výrobcem, testy děláme u renomovaných německých laboratoří, protože Německo je známo jako země s nejvyšším stupněm ochrany spotřebitele. Pro výrobu používáme pouze vlastní patentované pěny Elioform, Eliosoft a Memoform. Výrobci matrací, kteří nakupují pěny u různých překupníků, nemohou dlouhodobě garantovat kvalitu.

Po jaké době doporučujete matraci vyměnit?
Lékaři mají v této otázce jasno. Matraci je vhodné z hygienických důvodů vyměnit nejpozději po osmi letech. Později totiž vzniká nehygienické prostředí, které omezuje kvalitu spánku. Reklamy typu „Záruka na matraci 25 let“ považuji za zavádějící. Nepostihují totiž skutečnost, že nelze garantovat pouze funkčnost matrace, ale vhodná matrace by měla zaručit i maximální antialergické prostředí a odolnost vůči roztočům. Některé starší technologie - především to platí o pružinových matracích, jsou doslova rájem pro roztoče, kteří se v matraci časem množí geometrickou řadou. Doporučovat klientovi spát na stejné matraci více než 8 let považuji za nezodpovědné a neprofesionální.

Kde si zákazníci mohou vaše výrobky vyzkoušet?
Nedávno jsme otevřeli exkluzivní showroom v pražském Karlíně. Naši obchodní partneři se zde školí, vybírají matrace do svých kolekcí a posílají nám sem náročné klienty nebo klienty se specifickými potížemi. Hojně nás zde navštěvují i koncoví klienti, kteří chtějí vybírat z plné nabídky a potřebují poradit. Na našich stránkách www.magniflex.cz najdete adresu a po návštěvě showroomu Vám naši experti doporučí matraci, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Reklama