Možná si to ani neuvědomujeme, ale ve snaze „být trendy“ nosíme oblečení, které zrovna nelichotí naší postavě. Že se vás to netýká? Tím lépe, ale nic nedáte za to, když si přečtete dnešní kapitolu Školy stylu.

jeans

Špatně padnoucí oblečení kazí celkový dojem. V tom mi jistě dáte za pravdu. U kalhot, zvláště oblíbených džínsů, je to doslova do očí bijící, přesto stále častý jev. Čeho si všímat, abychom se nedopouštěly stylového přehmatu, probereme v následujících řádcích Školy stylu.

  • Nevhodná velikost

Už se vám možná stalo, že jste se „narvaly“ do džínsů a prodavačka vás ubezpečila, že se vytáhnou. Nechaly jste se přesvědčit a koupily si je. Třeba se časem přece jen vytáhly, a poddaly se, ale jen na některých místech. Pas se většinou „nehne“ a pak vám přes něj „přetékají“ bůčky, a když ne bůčky, tak alespoň kůže. Ani jedno vám na kráse nepřidá.

jeans

jeansČasto máme tendenci kupovat si menší velikost, než potřebujeme, ale příliš úzké kalhoty přes boky a zadek vytváří „vrásky“, (hlavně v rozkroku, pod zadkem a na stehnech) které poutají nežádoucí pozornost. A protože vodorovné linie rozšiřují, dosáhneme toho, že vypadáme tlustší, než jsme. Také nic moc, že?

  • Špatně padnoucí střih

Mějte na paměti své tělesné proporce. Vím, že je to někdy těžké, protože trendy na ně moc ohledy neberou. Největší trable mívají ženy s postavou typu A. Rozdíl mezi jejich šířkou boků a pasu je hodně výrazný, a když jim kalhoty padnou v bocích, v pase většinou odstávají.

jeans

Čtěte také: Postava typu A a kalhoty. To nejde moc dohromady

  • Nepodceňujte délku sedu

jeansNevhodně zvolená délka této partie se vždycky projeví negativně. Dlouhý sed „padá“, takže vpředu vytváří dojem převisu, což působí neesteticky a navíc opticky zkracuje nohy.

Krátký sed zase kalhoty „zařezává“ v rozkroku a vzniká efekt tzv. velbloudí nohy. Že by to bylo „sexy“?

  • Správná míra soudnosti

Také jste se někdy nechala strhnout a koupila si kalhoty, které jsou sice trendy, ale k vám nejdou a spíš zvýrazní vaše nedostatky? Já se přiznám, že ano. Chtěla jsem se povznést nad své nohy do O a koupila si úzké skiny. A měla jsem je na sobě jen párkrát a teď mi leží ve skříni. Prostě jsem se v nich necítila dobře a musela jsem uznat, že tenhle trend není pro mě. Nedělejte stejné chyby a kupujte si jen oblečení, které lichotí vaší postavě a trendy berte jen jako inspiraci.

jeans

Čtěte také: