Téma tchyně je pro mě v současnosti dosti zásadní téma.

Celkem jsme si rozuměly, i když občas nějaká ta výměna názorů proběhla. Jenže tento týden se stalo něco, za co bych se nejraději nechala odstřelit.

Psala jsem sms své švagrové, jak jsem odmítla návštěvu tchyně. Když neumí přijít za vnučkou v čase, kdy jsme byly domluveny, tak má smůlu a já na ni už kašlu. Nebudu se pořád řídit podle ní... takhle nějak vypadala ta zpráva.

Jenže, co čert nechtěl, jak jsem byla naštvaná a zlá, vůbec jsem nepřemýšlela, komu sms odesílám. Až byla zpráva odeslána, zjistila jsem, že jsem ji odeslala právě tchyni!!!

Hned v zápětí jsem napsala novou sms, že dostala zprávu, která nebyla určena pro ni. Že je mi to líto. Již se nikdo neozval... Á Mám hrozně citlivou a náladovou tchyni. A jak je mezi námi problém, hned tak spolu nemluvíme a nic neřešíme.

Vesměs to končilo tak, že já nebo švagrová jsme se do nekonečna omlouvaly, ale před časem jsme se rozhodly, že s tím končíme: "Proč máme ze sebe dělat "pitomce", když víme, že jsme v právu?" Vše jsme dělaly jen pro klid v rodině.

Marně jsem doufala, že podle oslovení jí bude jasné, že zpráva není určena pro ni a smaže ji a nebo bude dělat, že ji nečetla. (Případně se zamyslí nad tím, co provedla. Že pokud něco slíbí, má to dodržet. Nebo dát zavčasu vědět, že jí to nevyjde. Důchodci mají tak málo času!).

Místo toho si hraje na ukřivděnou. Vím, že jsem to přehnala, ale co mám nyní dělat? Jít se pověsit, nebo zažalovat operátora, že neposkytuje službu rychlého zrušení odeslané sms, právě pro tyto případy? Tak budu mít nějaký čas na přemýšlení.

A to je jen zlomek toho, co jinak s tchyní prožíváme. Téma tchyně je nekonečné!

Tak držte pěsti, ať se z toho co nejdříve vylížu!

Boďa

Ačkoli jsem tu dnes spíše na straně snach, v tomto případě musím udělat trochu výjimku. Hledáte mnoho důvodů, proč někdo zavinil, že byla zpráva poslána tchyni a ještě jí vyčítáte, že si hraje na ukřivděnou.

Pokud máte vůbec chuť někdy si s matkou Vašeho manžela rozumět, nezbývá nic jiného, než koupit třeba lahev dobrého vína a zajít za ní si vše vyříkat a omluvit se. Ale možná už máte jasno v tom, že lepší už to nikdy, nikdy nebude a pak to můžete nechat "plavat"... 

Držím Vám palce, a i přesto, že z Vašich slov chápu, že tchyně není ta nejlepší a nejmilejší příbuzná na světě, v tomto případě je chybička na Vaší straně!
Reklama