jatra-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Játra bývají často zatěžována toxiny z životního prostředí, špatnými stravovacími návyky, alkoholem, léky či v některých případech i drogami. Všechny tyto nežádoucí vlivy mohou játra poškodit a přivodit tak cirhózu nebo steatózu jater. Ačkoliv jednou ze skoro zázračných vlastností jater je vysoká schopnost regenerace, pokud je neúměrně zatěžujeme i regenerace se může postupně vytrácet. Pacient, který se potýká s problémy s játry, může na oko trpět úplně jinými zdravotními potížemi. Přetížená játra nemusí zvládat detoxikaci, což se může projevit příznaky jako:

  • Trávicí obtíže
  • Malátnost
  • Bolest hlavy
  • Poruchy menstruace
  • Bolest kostí
  • Svalová ztuhlost a další

Zaměřte se na stravu s nižším obsahem sacharidů
Problematice špatně fungujících jater se věnuje mimo jiné Dr. Christianson ve své publikaci The metabolism reset diet. Doporučuje zde zbytečně nezatěžovat játra průmyslově zpracovanými potravinami i nadbytkem sacharidů. Dle jeho rad je vhodné zařadit do jídelníčku více bílkovin a méně sacharidů. Ty sacharidy, které ve stravě ponecháme, by pak měly být především rezistentní škroby. Ty obsahuje především rýže nebo také brambory.

Dále se doporučuje konzumace „hořké zeleniny“. Hořkost je obvykle známkou toho, že jsou v potravě přítomny prospěšné enzymy, které vyživují játra a stimulují trávení (produkci žluči). Hořké potraviny mají dostatek minerálů a snižují obsah těžkých kovů v krvi. Mezi hořké potraviny patří: pampeliška, kopřiva, rukola, čekanka nebo třeba některé druhy okurek. Rovněž je prospěšné zaměřit se na dostatečný pitný režim, který by se měl skládat z vody, případně vody s citrónem.

Pomozte si bylinkami
Na regeneraci jater se již tradičně používá ostropestřec mariánský. Pokud vám nevyhovuje vaření čajů, můžete rovnou sáhnout po tabletách s výtažkem z této byliny. Co vše ostropestřec mariánský obsahuje? Z téměř 30 % je tvořen bílkovinami a z dalších 30 % rostlinnými oleji. Jedná se o směs kyseliny linolové, olejové a dalších nenasycených mastných kyselin. Díky vysokému obsahu oleje může ostropestřec snadno žluknout. Takový ostropestřec již raději neužívejte, nemá totiž ani žádné pozitivní účinky.

Obsahuje také biogenní aminy tyramin a histamin, aminokyseliny, jednoduché cukry, kvercetin, dehydroflavonol taxibolin a vitamín E. Účinnou látkou je také nerozpustný silymarin (zastoupený až ve 3 až 6 %), který spolu s oleji příznivě působí právě na játra. Obnovuje jaterní tkáň a využívá se tedy pro jejich regeneraci.

Přípravky se používají jako podpůrná léčba při chronických (nikoli akutních), toxických onemocněních nebo třeba při jaterní cirhóze. Ostropestřec zlepšuje regeneraci jater. Pokud vás trápí akutní potíže, vyhledejte lékaře. 

Další mocnou bylinkou je pampeliška – obsahuje taraxacin, hořčin, který dokáže aktivovat uvolňování žluči a podpořit tak trávení a vstřebávání tuků. Pampelišku můžeme směle konzumovat syrovou, a sice její stvoly, listy i kořeny. Květy můžeme zužitkovat také tím, když si z nich připravíme med. Vyzkoušet můžete také tradiční asijské koření kurkumu. Několik studií navíc oznámilo, že kurkumin upravuje hladinu cholesterolu v krvi a tím se podílí na udržování správné funkce jater a kardiovaskulárního systému. 

Zdroj: Dr. Alan Christianson - The metabolism reset diet,  MUDr. Lenka HodkováPubchem - TaraxacinLinkos - Ostropestřec mariánskýPuravia - Žaneta Kremsa, FNLP Uniklinik - Prof. Dr. Sigrun Chrubasik-HausmannCelostní medicínaMoje medicínaMasarykova univerzita - lékařská fakultaI am diabetic