Už jste ochutnali novou řadu bezmasých výrobků SPAR Veggie? My se na to v redakci chytáme! Máte rádi pokrmy, ve kterých není maso, a přitom nepatříte mezi vegetariány? Nebo naopak máte v rodině někoho, komu upravujete jídelníček, protože nejí maso? Pak pro vás máme zajímavé tipy na pokrmy, ve kterých není maso. Jejich kvalitu zajišťuje známka V-logo, kterou uděluje Evropská vegetariánská unie.

Zajímá nás, jaká je tato nabídka, proto jsme se rozhodli vybrané produkty z řady SPAR Veggie vyzkoušet. Je dobré občas jídelníček zpestřit jídlem, které je bezmasé. O našich zkušenostech vás budeme informovat v dalším článku.

veggie

SPAR Veggie zahrnuje 13 bezmasých výrobků a není určena pouze vegetariánům.  Výrobky jsou certifikovány a jasně označeny známkou V-logo, což je oficiální logo Evropské vegetariánské unie, která u těchto produktů garantuje dodržování přísných požadavků a provádění nezávislých kontrol. Díky tomu máte jistotu, že žádná z použitých surovin nepochází z masa.

Dobrý tip pro vegetariány: Bezmasé produkty SPAR Veggie ocení také ti, kteří mají ke konzumaci bezmasé stravy jakýkoli důvod, ať už zdravotní či etický.

Jíte rádi maso? Nebo ho nemusíte jíst každý den? Patříte ke skupině lidí, která ho nejí vůbec? Proč tato značka vznikla a jaký má úspěch? Na tuto otázku odpovídá Ing. Luboš Suchý manager kvality ze společnosti SPAR ČOS: „Lidé u nás stále věří, že je nutné mít každý den na talíři alespoň jednu porci masa. Proto je spotřeba masa v České republice s roční hodnotou 75 kg na osobu při srovnání s ostatními evropskými státy dlouhodobě nadprůměrná. Přesto ale i u nás stoupá počet osob, které si uvědomují zdravotní rizika nadměrné konzumace masa a v rámci zdravého životního stylu zařazují do svého jídelníčku jeden nebo dva bezmasé dny týdně. Nejen pro vegetariány je určena naše nová značka SPAR Veggie, která představuje rychlý, snadný, ale především zdravý způsob stravování.“

Jak se orientovat v označení výrobků řady SPAR Veggie?

V rámci nové privátní značky SPAR Veggie si můžete vybírat z chlazeného a mraženého sortimentu, v nabídce najdete pokrmy s náhražkou masa a oblíbené pizzy. Všechna jídla jsou označena značkou V-logo, která je rozdělena do 4 kategorií, podle nichž spotřebitel jasně pozná, jaký výrobek kupuje:

  • Lakto-vegetariánská (= s mlékem)
  • Ovo- vegetariánská (= s vejcem)
  • Ovo-lacto- vegetariánská (= s mlékem a vejcem)
  • Veganská/čistě rostlinná

Lákavý sortiment značky SPAR Veggie otevírá příležitost k objevům nových chutí a neotřelých kombinací, z jakých výrobků si můžete vybrat?

Chlazený sortiment:

veggieVegetariánské bio pomazánky – jsou vyrobeny ze surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství a jejich konzumace podporuje racionální stravování v průběhu celého dne. Nejlepší jsou namazané na čerstvý chléb servírovaný s křupavou paprikou, šťavnatými rajčaty nebo čerstvou řeřichou. Zákazníci si mohou dopřát SPAR Veggie Vegetariánská BIO Rajčatovo-bazalkovou pomazánku, BIO  Indiánsko-fazolová chili pomazánku, BIO  Rajčatovo-olivovou pomazánku, BIO  Tramezzini pikantní pomazánku a BIO Hummus.

Mražený sortiment:

veggieMražená zeleninová jídla – představují vynikající hotová jídla, která mohou být servírována během pár minut bez složité přípravy. Samozřejmostí je zdravá, pečlivě vybraná zelenina, která je důležitou a cennou součástí produktů SPAR Veggie. Rychlou přípravu, kvalitu a skvělou chuť ocení zákazníci například u SPAR Veggie vegetariánských plněných zeleninových nugget či Vegetariánského zeleninového štrúdlu.

veggieZeleninové BIO karbanátky

U rostlinných produktů (především zeleniny) je možné objevit velkou pestrost příprav a zpracování. V kuchyni se nám tím otevírá možnost vyzkoušet rozličné chutě.

BIO pizza

veggieSPAR Veggie myslí také na milovníky pizzy. Tento pokrm nemusí být vždy nutně plný vydatného salámu, šunky či slaniny. Zdravější zeleninová varianta pizzy má nejen méně kalorií, ale především výbornou chuť. Zákazníci si mohou pochutnat na SPAR Veggie Vegetariánské BIO zeleninové pizze nebo Vegetariánské BIO Špenátové pizze.

Více informací na: www.interspar.cz

www.facebook.com/Interspar.cz Staňte se našimi fanoušky!

Jsme zvědaví, jaké tyto výrobky jsou, pokud s nimi máte zkušenosti, budeme rádi, když nám napíšete. Jak jste na tom vy? Jak často jíte maso? Jaké bezmasé pokrmy jsou ve vaší rodině oblíbené?

Reklama