Není nad dobrý spánek. Tiše závidím lidem kteří usnou sotva se jejich tělo dotkne postele. Abych usla, musím mít klid, tmu, zajištěn přísun čerstvého vzduchu a v zimě na nohou ponožky. Splnění těchto podmínek však nezaručuje že usnu a budu spát až do rána. Sebemenší šramot, opozdilci vracející se v pozdních nočních hodinách a spoustu dalších " maličkosti " mě vytrhnout ze spánku.

A tady u mě dochází k záhadě která mi neustále vrtá hlavou. Když se probudím kdykoliv během noci, podaří se mi většinou znovu usnout . Jeli však můj spánek přetržen mezi jednou a druhou hodinou po půlnoci mám problém : nezaberu. Zkoušela jsem opětovný spánek navodit relaxační hudbou, četbou a v poslední době hrou karet na telefonu. Zatím se žádný úspěch nedostavil. Když už si myslím že usnu, odložím knihu, telefon či vypnu hudbu a uvelebím se v té pro mě nejlepší poloze a ....  nic. Ležím a čekám hodinu, dvě ...spánek nepřichází. Opětovně beru do ruky nějaký ze svých kratičů nočního času a odkládám až k ránu kdy musím vstávat.

Ráno pak maskuji kruhy pod očima které jsou na úrovni nosních dírek. Manžel, dcera i syn mi radili ať si zdřímnu přes den, ale časem pochopili že je to zbytečné. Přes den prostě neusnu i kdybych padala jak se říká " na hubu".

Má to ale i své výhody. V čase předvánočním se od nás line ve tři hodiny ráno vůně pečeného cukroví a já mám dobrý pocit, že jsem nepromrhala čas zbytečným čekáním na něco co už nepříjde. Jiného názoru je můj muž, který se ráno objeví v kuchyni, když ukládám do krabic své noční dílko. Ještě že mě zná už tolik let a ví, že jinak jsem úplně normální. V což já sama také doufám. Krásný den přeje Karlak

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Já mám tohle tak ve 4-5 hodin ráno. Když se vzbudím, vím, že už nemá cenu zkoušet usnout, a rovnou jdu žehlit nebo něco podobně příjemného. Simona

Jak to máte se spaním vy, milé čtenářky? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama