Postel s baldachýnem a závěsy máme spojenou spíš s historickými filmy a pohádkami. Vzbuzuje v nás romantické představy o luxusním spaní na zámcích a hradech. Ale postel s nebesy má své místo i v současném bydlení. Nevěříte?

Klikněte na jednu z fotek a otevře se vám fotogalerie

Když se řekne postel s nebesy, okamžitě se mi vybaví vtipná scéna z Císařova pekaře. Rudolf II. v podání Jan Wericha, uklidí společensky unavenou hraběnku Stradovou právě na nebesa své císařské postele.

V době Rudolfově, tedy v renesanci, měly tyto postele své praktické opodstatnění. Baldachýn poskytoval soukromí, chránil před chladem, ale také před nežádoucím hmyzem.

Dnes je postel s nebesy spíš takovým romantickým výstřelkem a estetickou záležitostí. Ale proč ne, když nám to dispozice bytu umožňují?

Těžko byste si ji představili v malém panelákovém bytě. Nejen vzhledem k nízkému stropu, ale i malé podlahové ploše.

Tato postel potřebuje prostor, aby vynikla. Bude se hodit do starších činžáků, podkrovních místností, ale jak vidíte na našich obrázcích, skvěle se vyjímá hlavně ve stylově zařízeném interiéru.

Záleží na výběru textilií a jejich sladění s vybavením ložnice.

Baldachýn z tylu může posloužit i jako dobrá moskytiéra proti mouchám a komárům. Koneckonců, jednoduché kovové postele má ve své nabídce i jeden známý nábytkářský řetězec.

Foto: facebook magazínu Veranda a Pinterest

Čtěte také:

 

Reklama