V krásném a chytrém designu, z poctivého dřeva a v paletě dvaadvaceti půvabných barev bude teď i u nás k dostání nejnovější kolekce Roomplanner nábytku značky ASORAL. Vyhlášený nábytek od renomovaného španělského výrobce tak v České republice poprvé představuje studio Viabel, specialista na zařizování pokojíčků, které děti rozvíjejí a respektují jejich osobnost.

děti

Podle Šárky Richtrové, majitelky studia Viabel, bude španělský nábytek Čechům sympatický: nadchne ty, kteří chtějí pro své děti hravý a zároveň promyšlený dětský pokoj. Nábytek značky ASORAL vyrábí ve Španělsku rodinná firma už od 70. let a testuje ho opravdu na vlastních dětech, kterých je v rodině zakladatele Jose Antonia Garcia Barajas  požehnaně. „Je krásný, pohodlný a jeho sestavy jsou promyšlené, sloužit a vypadat dobře bude i za deset let. Navíc je optimistický, výborně se kombinuje a jeho barvy přinášejí do interiéru pocit tepla a letního počasí po celý rok,“ říká Šárka Richtrová.

Šárka Richtrová

Studio Viabel v Klimentské ulici jako jediné v republice nabízí návrhy elegantních dětských pokojů opravdu „na míru“ podle přání, zájmů i temperamentu konkrétní rodiny i všech jejích potomků. Pokojíček tu pak dokážou i kompletně vybavit: od tapet, přes nábytek, závěsy, koberečky, lampičky, až po hrací domečky, schovávačky, stříšky, nalepovací obrázky, odpočívací místa, pracovní koutky a další chytré prvky. „To všechno má v dětském pokoji svůj smysl, protože zatímco my dospělí můžeme užívat celý byt nebo i dům, dětem by do jediné místnosti měl vejít celý jejich svět,“ říká Šárka Richtrová, která se individuálnímu poradenství i praktickému navrhování dětského bydlení věnuje už víc než osm let.

děti

Postýlky na dobrou noc

A čím při vybavování pokojíčku ideálně začít? „Základem vybavení je útulná a kvalitní postel, u menších dětí nejlépe s bezpečnou postranicí a hlavně s nebesy,“ míní specialistka na bydlení s dětmi a pro děti. A právě ASORAL má postele skvělé: s rozmanitými úložnými prostorami, s výsuvným lůžkem pro přespání kamaráda, babičky nebo chůvy, s praktickými závěsnými boxy na pití nebo na oblíbeného plyšáka… Na postel lze vygravírovat i jméno jejího malého „majitele“ nebo „majitelky“, takže se tu pak dítě opravdu cítí na svém území.

děti

Rodiče často dělají chybu, že v dobré víře koupí postel příliš velkou, ale jejich zlatíčko v ní usínat nechce, protože se cítí opuštěné a ztracené. V noci proto cestuje zpátky do jejich ložnice dospělých a ti pak při hledání řešení přicházejí za námi. Vhodně zařízené a umístěné lůžko přitom dokáže noční výpravy podstatně snížit, což zejména tatínkům, ale také maminkám, výrazně zvedne náladu,“ usmívá se Šárka Richtrová, jejíž studio nabízí kromě nábytkové skládanky značky ASORAL také bohatý výběr luxusního francouzského nábytku značky VIBEL.  Zajít sem lze ale i pro neodolatelné doplňky (hitem jsou svítidla ve tvaru letadélka, květiny nebo plachetnice), překrásně barevné tapety, jemně vzorované povlečení nebo roztomilé úchytky, které zvládnou obsloužit i malé dětské ručičky.

děti

Reklama