Láká vás Španělsko? Nevíte ještě, kam vyrazit na letní dovolenou? Pak vám prostřednictvím tohoto článku chceme poradit. Víme, že Španělsko je kouzelná země, se svou jedinečnou přírodou, nádherným a teplým mořem, skvělou kuchyní. Je mnoho míst, kam do Španělska vyrazit. Proto jsme pro vás připravili rozhovor, který vám tuto zemi trochu přiblíží. Na naše otázky odpovídal Jan Osúch z cestovní kanceláře Fischer, za jeho odpovědi mu děkujeme.

mallorca1

Jak dlouho se letí do Španělska a jak je to oblíbená země pro naše turisty?
Turistická destinace Španělsko je velmi rozlehlá a rozmanitá. Pokrývá oblasti pevninského Španělska s pobřežími Costa de la Luz nebo Almeria, Baleárské ostrovy Mallorku, Ibizu či Menorcu a Kanárské ostrovy v čele s Gran Canarií, Tenerife a Lanzarote. Let na pevninské Španělsko i Baleárské ostrovy trvá 2 - 3 hodiny, na nejvzdálenější Kanárské ostrovy zhruba 5 hodin. A co se týče obliby u českých turistů, ročně Španělsko navštíví zhruba 200 000 lidí.

Máte nějaké pravidelné dny, kdy se do zmíněných oblastí lítá?
Lety se mohou operativně měnit, ale v letošní sezoně máme charterové lety na Kanárské ostrovy vždy ve čtvrtek, pátek a v sobotu, na Baleárské ostrovy ve středu a v sobotu, na pevninskou Almérii také v sobotu a na Costu de la Luz létáme vždy ve čtvrtek.

Liší se od sebe nějak výrazně oblasti, o nichž jste mluvil? V čem?
Jde o velmi podobné prostředí, přesto lze pocítit rozdíly. Třeba taková Ibiza je častým cílem mladých lidí, kteří si zde chtějí užít divoké párty. Mallorka je proti tomu spíše rodinným ostrovem. Celé Kanárské ostrovy se pyšní nádhernou přírodou, stabilnějším počasím během celého roku, ale nutno také říci, že mírně vyššími cenami. A třeba andalusské pobřeží Costa de la Luz je místem klidné dovolené nadosah krásné chráněné přírody a tradiční španělské kultury.

španělsko

Zmínil jste Costu de la Luz – kdeto přesně je, jaké je zde pobřeží a moře?
Toto pobřeží se nachází ve španělské Andalusii. Dělí se na východní část, která se rozpíná od Gibraltarské skály až po město Cádiz, a západní část, která leží na západ od řeky Guadalquivir až po hranici s Portugalskem. Dlouhé a široké písečné pláže zde omývají vlny Atlantického oceánu.

Pobřeží není zatím příliš známo. České cestovní kanceláře o něj dosud neměly zájem?
Zájem neměli hlavně tamní hoteliéři. Pláže Costy de la Luz byly v minulosti především místem rekreace domácích španělsko– tedy Španělů. Tamní hoteliéři měli plno a neměli mnoho důvodů, proč se výrazně ohlížet na východ. Po začátku ekonomické krize ale výrazně poklesl počet Španělů, kteří si mohli dopřát dovolenou. A majitelé hotelů se proto teprve před nějakým časem otevřeli východním trhům a navázali kontakty i s námi.

Kam všude se mohu vydat na výlety, pokud si tuto destinaci vyberu?
Jen pár kilometrů od písečných pláží najdete romantické andaluské vesničky, kde můžete poznat tradiční španělskou atmosféru a užijete si pohostinnost místních. Navštívit můžete také města Sevilla a Huelva. Nedaleko druhého jmenovaného města najdete přístav Palos, z nějž vyplouval Kryštof Kolumbus na svou první slavnou objevitelskou cestu. V Huelvě je proto rozsáhlé muzeum věnované životu tohoto slavného mořeplavce. Navštívit můžete také národní přírodní park Doňana, portugalské pobřeží Algarve či podniknout výlet do Lisabonu.

Máte pro nás tip na nějaké hotely pro rodiny s dětmi? Nějaké vaše klubové hotely?
Letos zcela nový klubový hotel máme na zmíněném pobřeží Costa de la Luz. Ve 4hvězdičkovém hotelu přímo na krásné písčité pláži si letos mohou děti užívat pirátská dobrodružství.

pirati

Další kluby máme i na Mallorce a Ibize - http://www.fischer.cz/rodinna-dovolena

Nabízíte také nějaké speciální ceny pro matky, které cestují samy s dětmi?
Vždy se snažíme najít nejvhodnější zájezd, aby to klientku vyšlo cenově co nejlépe a odcházela od nás spokojena. Co se týče cestování jednoho dospělého a dítěte či dětí, záleží hlavně na momentálně volných hotelových kapacitách. Ať už je pro klientku výhodnější jednolůžkový pokoj s přistýlkou či přistýlkami, nebo klasický dvoulůžkový pokoj obsazený jí a dětmi, je to vždy na domluvě s ní a hotelem. Záleží nám na spokojených klientech, takže se vždy snažíme hledat pro ně nejoptimálnější variantu. Jako jedné z největších cestovních kanceláří v zemi nám to samozřejmě naše nasmlouvané kapacity i během již rozjeté last minutové sezony umožňují.

španělsko

Děkujeme za rozhovor.

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých španělských hotelů s označením Funtazie klub:

Co ovlivňuje výběr vaší dovolené, když cestujete s dětmi? Určitě prostředí, kde si děti mohou užit zábavu a nebudou se nudit. Také dobré jídlo, blízká pláž s pozvolným vstupem do moře, vhodný bazén, skluzavky, dětské hřiště a animační programy, nejlépe v češtině. To vše hraje roli při rozhodování, kam s dětmi vyrazit. Inspiraci hledejte zde.

Co je Funtazie klub? S Funtazie klubem si u užijete sluníčka, moře, zábavy i odpočinku. Dělejte na své dovolené vše, na co máte chuť a náladu. Prožijte ideální dovolenou podle vašich představ i fantazie Vašich dětí. S Funtazie klubem je rodinná dovolená u moře vždy taková, jak jste o ní celý rok snili. Užijete si pohodu a vaše děti se skvěle zabaví!

Ideální dovolená u moře s rodinou

Díky dětskému Funtazie klubu zažije celá rodina prázdniny, na které nikdy nezapomene. Žádná jiná cestovní kancelář v současné době nenabízí zájezdy s dětským programem po celou dobu pobytu. Funtazie klub je dětský svět plný radosti, her a hlavně legrace. Spolu s českými animátory se ve Funtazii nikdo nenudí. Funtazie je hravá, dobrodružná i bláznivá. Prostě geniální! Veškeré činnosti jsou přitom přizpůsobeny nárokům dětí - jejich věku, schopnostem i možnostem. A zatímco je o ně i jejich zábavu postaráno, vy se můžete slunit na pláži, koupat se v průzračném moři, relaxovat a užívat si odpočinku a pohody. Samozřejmě si z pomyslného koláče funtazijních radovánek můžete ukousnout i vy a zapojit se do dětských her!

Hotely s tímto označením najdete i ve Španělsku

španělskoCosta de la Luz: Funtazie klub Barcelo Punta Umbria Beach Resort 

Hotel s jedinečnou polohou v blízkosti písečných dun. Nákupní a zábavní centrum Punta Almenara včetně lékárny v bezprostřední blízkosti hotelu. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, které jsou vítány ve Funtazie klubu a kde si užijí každý den spousty zábavy s novými kamarády a českými animátory. Kouzelná Funtazie čeká na všechny děti. Rodiče se mohou zatím těšit na slunění, odpočinek, plavání či sportování v rámci hotelového komplexu.

Mallorca: Funtazie & Active klub Blau Mediterraneo Club
Fischer

Tento komplex apartmá doporučujeme pro aktivně založené rodiny, které uvítají blízkost centra letoviska Sa Coma. Rodiny s dětmi jsou vítány ve Funtazie klubu. Bohatý animační program v češtině probíhá v příjemném prostředí rozlehlého dětského hřiště. Hry, malování, sportování, zábava pod palmami nebo u vody pro všechny děti. Dospělí mohou využít široké nabídky sportovních možností nebo výletu do okolí.

Ibiza: Funtazie klub Sirenis Cala Llonga Resort
Fischer1

Hotel s jedinečnou polohou jako novinka v klubovém programu. Rodiny s dětmi jsou vítány ve Funtazie klubu. Hurá za báječným dobrodružstvím s novými kamarády a českými animátory. Kouzelná Funtazie čeká na všechny děti. Rodiče se mohou zatím těšit na slunění, odpočinek, plavání či sportování v rámci hotelového komplexu.

Zajímavé stránky, kde najdete více informací: http://www.fischer.cz/dovolena-male-deti
http://www.fischer.cz/rodinna-dovolena

Reklama