Čtenářka Renata prožila zatím nejkrásnější dovolenou ve španělském Tossa de Mar. Dodnes jí vzpomínka na ty chvíle vhání slzy do očí...

Každý hledáme ten svůj ráj na zemi někde jinde, čtenářka Renata ho má nejspíš ve Španělsku...


Dříve jsme na dovolenou nejezdili, nebyly na to peníze. Byla jsem se synem akorát jednou ve Španělsku a jednou v Chorvatsku. Chorvatská dovolená se moc nepovedla, zato ze zážitků ze španělské jsem žila ještě několik let, kdy jsem nikam nejela. Když se mi pak konečně znovu podařilo někam si vyjet, zvítězilo jednoznačně Španělsko. Nějak jsem se dosud nedokázala přimět nastoupit do letadla a Španělsko je pro mě luxusnější destinace, kam se dá jet autobusem, i když cesta je docela utrpení. Ale ty krásné pláže, které mě čekají na konci cesty, stojí za tu trochu nepohodlí. Španělsko je pro mě srdeční záležitost a občas sním o tom, že bych tam chtěla bydlet. Život tam by určitě byl jiný, než když tam člověk tráví dovolenou. Nejsem příliš dobrodružná povaha, abych tady vše zahodila a šla žít někam jinam. Tak se snažím načerpat co nejvíc energie z moře a sluníčka za ten týden, co tam strávím. Španělsko mě ještě nikdy nezklamalo, ale jednoznačně nejkrásnější dovolená pro mě byla v Tossa de Mar v hotelu Tossa Beach. Koupili jsme si all inclusive a vyšlo to na rozumnou cenu. Odpočinula jsem si jak ještě nikdy. O nic se nestarat, procházet se uličkami starobylého města, courat romantickým prostředím hradeb, které jsou kolem pobřeží. Moc bych se na to místo i do stejného hotelu chtěla jednou vrátit. Je to už několik let, ale při vzpomínce na Tossu mám vždy v očích slzy dojetí. Letos bohužel nikam nejedu, není s kým. Ale slíbila jsem si, že si to příští rok vynahradím a dovolenou si pořádně užiju. Už teď se těším a je mi líto, že letos strávím dovolenou ve městě. Ale třeba se ještě zadaří a přeci jen pojedu. Už přemýšlím i nad tím, že bych jela sama.

Renata

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7.6.2013: Vaše ideální dovolená

uprostred_snezeniNapište mi, zda jste zažila ideální dovolenou jak probíhala. Prožila jste ji...

  • Sama?
  • S partnerem?
  • S dětmi?
  • S rodiči?
  • S přáteli?
  • S někým jiným?

Své příspěvky formou příběhu (doplněného třeba i jednou, dvěma fotkami z této dovolené) posílejte na notoricky známou e-mailovou adresu redakce. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i možnost získat dárek, napište nejpozději do 7.6.2013 a 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, lépe delší. A jaký že můžete získat dárek? Tentokrát je to pěkná knížka (třeba na dovolenou): původní česká detektivka Františka Uhera Uprostřed sněžení (vydala MOBA).

A pokud jste ideální dovolenou ještě neprožila, popusťte uzdu fantazii a napište, jak byste si ji představovala?

Reklama