Co si o chrápání a vůbec spánku myslí čtenářka Mandzarik, to zjistíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Když lidé spí a jiní si chtějí povídat, je spánek bezohlednost!

Považujete spánek za bezohlednost? Pokud ano, jistě pochopíte rozhořčený příspěvek k dnešnímu tématu od čtenářky Mandzarik...

Chrápání

Dobrý den. Máte asi na mysli ty zvuky, které vydává při spaní chlap, že? Ale nechci psát o tom, že i mě někdy, zmoženou únavou či napadenou virem, probudí ze slastného objetí snění vlastní zarytí, nechci psát ani o slině v koutku při klímání ve vlaku, ani o babičce, která řezala tak, že se budily i slípky v kurníku (ne, nespávala s nimi, spala ve zděném domě). Okrajově pak nakousnu skřípění zubů, není strašnějšího zvuku, o to smutnějšího, že jej vydává malé dítě, kterému se sotva prořezaly, a budí tak matku svou uvažující ve tmě, co povila za nepřítele.
Za chrápání nejhoršího druhu považuji to, když v časném ránu či večerních hodinách cítím Samotu. Všichni spí. A já si chci povídat. Nespí, chrápou. Chrní jak baryni ve svých peleších, nechávají se objímat snovými princi, muži v oblaku rajského plynu, mnohdy vlastní produkce, bloudí v krajinách prasárniček všeho druhu včetně uzených žeber a kroupových polévek, děti - zde je vše v pořádku, jen spěte, děti. A vzbuďte se, až budete plnoleté. Ale vy, s kým si chci povídat, vám chci vstoupit do vašich snů, tlouct na hrnec tak dlouho, dokud nepochopíte, že vás volám. Vstávejte! Napojte se na vlnu telepatie, zapněte počítač a ostřelujte mě zájmem tak dlouho, dokud sama nezavelím DOST.
Ale vy neslyšíte. Necháváte mě trpět u záznamů z parlamentu, je vám lhostejné, jak čekám na rozednění, nevíte, jak relativní je čas, muchláte si ty svoje pokrývky, tu se otočíte na levý, tu na pravý bok. Já vás vidím. Já vás slyším. Já o vás vím.
Nerozumím vám, když ve dnech pracovního volna a klidu s úsměvem sdělujete, že snídáte oběd. Chci na vás ječet vy sobci, vy sobí hnusci, vy larvy, jedna dvě, Fredy jde ... neprocitneš-li, zahyneš.
Však s první vlaštovkou, ranním ptáčkem dychtivě otvírám všechny stránky - facebooku, seznamu, centrumu, ženy ... ba dokonce internetového bankovnictví.
Rázem je zapomenuta noční zášť. Zase vás mám ráda. Tak moc ráda. Teď už můžu ignorovat vaše poznámky, vzkazy i komentáře, protože vy tu jste. S prvním příspěvkem jsem to zase Já. Rozložená hromádka sebelítosti se ve zlomku vteřiny scelí v jednu kompaktní Mandzarik, tak spokojenou, jak jen s vámi může být.
Vstávejte!
Já čekám.

Mandzarik

Pozn. red: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. dubna 2011: Historky s chrápáním

  • Posílejte mi své historky s chrápáním! Chrápete vy? Váš partner? Někdo ve vašem okolí? ...

Vaše vzpomínky a příběhy s chrápáním zasílejte na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít větší šanci k uveřejnění vašeho příspěvku a také k získání dárku, uveďte do předmětu mailu heslo (viz níže) a nezapomeňte, že váš příspěvek musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Za odměnu můžete získat spray proti chrápání SILENCE a knížku receptů GOURMET.

Své příběhy posílejte dnes (20. dubna 2011) do 15.00 hodin. Později zaslané příspěvky nebudou uveřejněny.

chrapani