klobouk-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Nemusíte se zrovna slunit na pláži, stačí krátká letní procházka bez pokrývky hlavy a sluníčko vás sežehne na tom nejméně očekávaném místě. Pečlivě učesaná pěšinka však ke spálení přímo vybízí. Aby se vám spálení zcela vyhnulo, je nejlepší dodržovat preventivní opatření.

  • Nezapomínejte na pokrývku hlavy: Snažte se co nejvíce chránit použitím klobouku či kšiltovky.
  • Zapomeňte na pěšinku: Když už nevydržíte být v klobouku nebo kšiltovce celý den, alespoň se nečesejte vlasy tak, aby uprostřed vznikla úhledná a ke spálení vybízející se pěšinka. Vlasy raději sčesejte dozadu.
  • Používejte vlasovou péči s SPF: Tato možnost je skvělou variantou, kterou můžete v nejlepším případě nakombinovat s předchozími body. Popřípadě na pěšinku naneste běžný krém s SPF faktorem. 

Když už si ale hlavu spálíte, snažte se dodržovat několik následujících pokynů, aby se pokožka dala brzy do pořádku.

  • Spálenou pokožku nedrbejte: Poškozenou kůži byste tím jen ještě více rozdráždili. Pamatujte, že čím více se budete drbat, tím více to bude svědit.
  • Žádné šampony proti lupům: Možná, že vám budou uvolněné částečky kůže připomínat problémy s lupy, a tak se rozhodnete pro agresivní šampón proti lupům. To by ale byla ta největší chyba. V době, kdy máte pokožku hlavy spálenou byste se měli vyvarovat všem agresivnějším vlasovým přípravkům (včetně například těch na barvené vlasy) a sáhnout raději po nějakém přírodním.
  • Zapomeňte také na fénování, kulmování či žehlení vlasů: Teplo totiž spálené pokožce nepřidá.
  • Pomoci může aloe vera: Kadeřnice Nina Krajčo radí potírat pěšinku čerstvě utrženým aloe vera. Obsahuje totiž cenné látky, které zklidní popáleniny a drobné ranky. Popáleniny ovšem nevyléčí. 

Zdroj info: voguestyl.instoryrehabilitace

Reklama