Kuchařka Šůša, od které je dnešní recept, má ráda netradiční voňavé koření kardamom. Zkuste její sušenky, které provoní vaše Vánoce.

sušenky

Kardamom je vzácné staré koření, které je neodmyslitelnou součástí indické, arabské i čínské kuchyně. Ochucují se jím omáčky, rýže nebo se přidává do sušenek a sladkého pečiva. Kardamom je velmi aromatický, proto je zapotřebí s ním zacházet opatrně. Já kardamom zbožňuji a přidávala bych ho nejradši do všeho. Nejvíc mi ale chutná v sušenkách. Při pečení vám krásně provoní celou kuchyni a navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Roztomilá razítka na sušenky s vánočními motivy mám z e-shopu TESCOMA.

razitko

Budeme potřebovat (na 20 sušenek):

  • 200 g jemně mleté špaldové mouky
  • 100 g másla
  • 2 žloutky
  • 2-3 lžíce medu
  • 2 lžičky mletého kardamomu

Postup: Do mísy vsypte mouku, přidejte vychlazené máslo, žloutky, med a kardamom. Pomocí rukou vypracujte hladké těsto a nechte ho vychladit nejlépe přes noc v lednici. Druhý den těsto vyválejte na cca 0,5 cm tlustý plát a pomocí razítek vykrajujte sušenky. Naskládejte je vedle sebe na plech vyložený pečícím papírem a pečte je v troubě vyhřáté na 170 stupňů cca 10-12 minut. 

Kdo je naše spřátelená blogerka Míša Šůša?

ŠůšaRáda bych na svůj blog www.cookingwithsusa.blogspot.cz pozvala všechny čtenářky, které rády objevují a zkouší nové chutě, ale i ty, které mají rády klasickou domácí kuchyni a chtěly by ochutnat něco nového. Také bych chtěla pozvat každého, kdo se zajímá o zdravý životní styl a chtěl by do svého jídelníčku zařadit nějakou tu zdravou mňamku. Člověk se totiž pořád učí, a ani já nejsem výjimkou. 

Vyzkoušejte i jiné recepty:

Vánoční perníčková výzva pro naše čtenářky

Reklama