Jako obyvatelé země, která se nachází v mírném pásmu uprostřed kontinentu, toužíme alespoň v době dovolené po změně v podobě zlatých pláží, azurového moře a sálajícího slunce. Ale ti z vás, kteří pobývali v létě v Itálii, Španělsku nebo třeba v Řecku, mi jistě dají za pravdu, že někdy je toho horka až moc. Chcete si užít nádherného moře a kouzelné přírody v příjemném (jakoby jarním) klimatu? Zaleťte si kdykoliv během roku na Kanárské ostrovy. Ne nadarmo se jim říká „ostrovy věčného jara“.
Kanárské souostroví, které je administrativně součástí Španělska, tvoří šest obydlených a turisty stále vyhledávanějších ostrovů s romantickými jmény Gran Canaria, Tenerife (největší), Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Kromě nich patří ke „Kanárům“ ještě šest malých neobydlených ostrůvků. Své jméno získaly tyto ostrovy nikoliv podle žlutého ptáčka, ale bylo odvozeno od latinského slova „canis“ = pes.
Nejznámějším z Kanárských ostrovů je Gran Canaria, která nabízí svým návštěvníkům všechno, na co si jen pomyslí. Najdete tu nádherné písčité pláže s palmovými promenádami, borovicové lesy, vysoké hory, malebná údolí, úrodné svahy s ovocnými plantážemi i rybářské vesničky, v nichž jakoby se zastavil čas. Hlavní město Las Palmas je zase magnetem pro všechny, kteří o dovolené touží po zábavě a vzrušení, najdete zde mnoho diskoték, restaurací a kavárniček, kde to žije ve dne v noci.
I přesto, že na pláži je krásně a můžete zde provozovat všechny druhy vodních sportů (například windsurfing, sportovní rybolov, potápění…), byla by škoda nevydat se na výlet do vnitrozemí, abyste mohli vnímat rozmanitost tohoto ostrova, jehož pestrou přírodu i milé obyvatele si jistě oblíbíte. Po ostrově můžete cestovat s průvodcem nebo autobusem, ale také je možné pronajmout si v některé z půjčoven auto a poznávat kraj na vlastní pěst.
Ať už se na Kanáry vdáte v kteroukoliv roční dobu, můžete počítat s příjemnou teplotou vody i vzduchu. Nejtepleji je zde v září, kdy průměrné teploty dosahují kolem 26 stupňů Celsia, ale ani v zimě vám tu při téměř 23 stupních Celsia zima nebude. Kanárské ostrovy se nacházejí v Atlantickém oceánu, který zde díky Golfskému proudu umožňuje po celý rok příjemné koupání (teploty vody se pohybují od 17 do 23 stupňů Celsia).

Cestovní kanceláří, která se již šest let úspěšně specializuje právě na zájezdy na Kanárské ostrovy, je Canaria Travel, o jejíchž kvalitách nejlépe hovoří stále stoupající počet spokojených klientů. S Canaria Travel se vydávají na dovolenou i známé osobnosti české kultury a sportu jako Jiří Korn, Miloslav Šimek nebo Tomáš Dvořák. Chcete se dozvědět více o nabídce této cestovní kanceláře? Navštivte její internetové stránky.