Další známé italské těstoviny - Carbonara. Opět snadné, rychlé a s minimem surovin. Můžete použít špagety, kolínka, fettuccini nebo jiné oblíbené tvary. A potom už jen drobnost - vejce, slanina a parmezán. Parádní nápad na všední den.

špagety carbonara

Pokračujeme v naší inspiraci na rychlé a chutné recepty. Těstoviny jsou prostě nesmrtelné. Nikdy se jich nepřejíte, nikdy nezevšední a můžete je kombinovat s mnoha dalšími surovinami. Pro masožrouty s jakýmkoliv masem, pro milovníky zeleniny s možností nekonečných kombinací. Ale téměř vždy mají jedno společné - chutné jídlo za pár minut.

Carbonara jsou velice známé italské těstoviny. Nejčastěji se pro jejich přípravu používají špagety, ale podle svého vkusu můžete použít i jiné tvary. Podle některých receptů do těstovin patří celá vejce, podle jiných pouze žloutky. Já používám recept velkého odborníka na italskou kuchyni - Antonia Carluccia, a podle něj patří do těstovin celá vejce.

Sýr používám parmezán (konkrétn Parmigiano Reggiano nebo Grana Padano), ale dá se použít i pecorino, podle vaší chuti. Ani se slaninou to není jednoduché. Podle italského receptu se používá guanciale nebo pancetta. Já se ale nebráním ani krásně voňavé slanině od českého řezníka

Suroviny

  • 1 balení špaget (400 g)
  • 150 g slaniny - guanciale, pancetta nebo klasická anglická slanina
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 4 vejce
  • 150 g parmezánu nebo pecorina
  • čerstvě mletý černý pepř
  • sůl

Postup

Špagety uvaříme v osolené vodě tak, aby byly „al dente“.

Slaninu nakrájíme na kostičky. V pánvičce rozehřejeme trochu olivového oleje, na který nakrájenou slaninu vsypeme. Opékáme lehce dokřupava. Mezitím si připravíme vejce, která vyklepneme do misky. Přisypeme nastrouhaný sýr. Jen trochu sýra si necháme stranou na ozdobení.

Vejce se sýrem lehce prošleháme a dochutíme čerstvě umletým pepřem. Není potřeba solit nebo jen maličko, protože slaná je jak slanina, tak sýr.

špagety carbonara

V pánvičce už máme křupavé kousky. Pokud se ze slaniny vypeklo hodně tuku, můžeme ho trochu odlít, ale část určitě v pánvičce nechejte, krásně těstoviny promastí. Uvařené těstoviny scedíme a necháme si asi hrníček vody, ve které se vařily. Těstoviny vsypeme do pánvičky ke slanině a promícháme.

Už mimo plotnu vlijeme vejce se sýrem a promícháme. Pokud se nám zdají těstoviny suché, tak přilijeme ještě trochu vody z vaření, ale většinou to není nutné.

Ihned podáváme, posypané trochou nastrouhaného parmezánu a zelenou petrželkou.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama