Takové typicky italské jídlo. Žádné překombinované a zbytečně drahé suroviny. Pouze kvalita, čerstvost a výborná chuť. A pár minut práce. Tip na snadnou večeři nebo oběd a navíc bez masa - což se hodí pro ty, kteří drží půst a masu se v tyto dny vyhýbají.

Špagety Alfredo

Italské těstoviny - pasta - jsou nepřekonatelné. Kombinace malého množství základních, ale vždycky čerstvých a kvalitních surovin dokáže úplně divý. Vždyť jen obyčejné aglio olio - špagety s olivovým olejem, česnekem, parmezánem a pro dospělé i s chilli papričkami. Pár levných a základních surovin, patnáct minut práce a je hotová luxusní večeře.

Pasta Alfredo - těstoviny Alfredo, se většinou dělají jako fettuccine Alfredo - čili široké nudle. My je doma máme ale raději se špagetami, protože právě to jsou u nás oblíbené těstoviny. Do základních Alfredo nepatří krevety. Ty jsou v našem receptu navíc, protože jsou chutné a k tomuto jídlu se velice hodí. Verze s krevetami je typická pro americkou variantu Alfredo těstovin.

Jaké suroviny vám tedy nesmí chybět?

  • kvalitní těstoviny - z obchodu s italským zbožím, ale velice chutné těstoviny ze semoliny seženete i v Lidlu
  • máslo
  • parmezán
  • sůl a pepř

Volitelně a podle chuti můžete přidat ještě smetanu (já jsem použila výbornou sojovou smetanu na vaření Alpro), na kousky nakrájená cherry rajčata nebo sušená rajčata, krevety, šalotku, česnek, a dokonce trochu bílého vína. Ale věřte mi, že není potřeba množství různých surovin přehánět.

alpro

Suroviny

  • 400 g těstovin - fettuccine nebo špagety
  • 150 másla
  • 250 g nastrouhané parmezánu
  • 125 ml smetany na vaření Alpro
  • sůl a čerstvě mletý pepř
  • předvařené krevety

Postup

Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu v důkladně osolené vodě.

Do lehce nahřáté velké mísy (skleněné nebo keramické), dáme na kostičky nakrájené změklé máslo. Přidáme i smetanu a předvařené krevety. Uvařené těstoviny vybíráme z vody děrovanou naběračkou a vůbec nevadí, že nejsou pořádně odkapané a část vody, ve které se vařily, se do stane do mísy. Spolu se sýrem a máslem totiž vytvoření hebkou krémovitou omáčku.

Když jsou v míse všechny těstoviny, tak důkladně promícháváme a postupně přisypeme taky 200 g nastrouhaného parmezánu. Zbylých 50 g si necháme na ozdobení. Můžeme dochutit solí a čerstvě umletým pepřem.

Zdá se vám, že jsou špagety málo krémovité a spíše suché? Přidejte třeba půl hrnku vody z hrnce, ve kterém se špagety vařily, a znova špagety pořádně promíchejte, ať se všechny suroviny propojí.

Ihned podáváme, ozdobené nasekaným parmezánem, krevetami, případně snítkou zelené petrželové nati.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama