spa

Fitness a wellness kluby Holmes Place nenabízejí pouze širokou nabídku sportovního vyžití, ale na své si zde přijdou i ti, kteří rádi a kvalitně relaxují a nechávají svému tělu dopřát skutečně špičkovou péči.  Za tímto účelem je třeba vyhledat Spa & Beauty Clinic, které se v klubech Holmes Place nacházejí.

Spa & Beauty Clinic disponují širokým portfoliem služeb v oblasti kosmetiky, tělových zábalů, masáží, pedikúry, manikúry a mnoha dalších zdraví a kráse prospěšných procedur. Mezi nejoblíbenější používané značky patří Thalgo, La Prairie, Juvena, Jessica a Estée Lauder. Tato centra krásy a pohody naleznete již ve třech klubech: HP Premium OC Nový Smíchov, HP Energy Smíchov a HP Energy Karlín.

spa

Nemenším lákadlem je pestrá nabídka masáží a terapií. Jednou z těch méně známých je kraniosakrální terapie, která by v dnešní, stresem zahlcené době rozhodně neměla být opomíjena. Další velmi oblíbenou a účinnou procedurou jsou lymfatické masáže. Hodně se o nich mluví, ale pokud chceme tuto terapii podstoupit, je užitečné dozvědět se o něco víc. 

spa

Kraniosakrální terapie (CS terapie)

Jemná, manipulativní technika používaná za účelem nacházení a řešení problémů, zejména v oblasti centrálního nervového systému. Podporuje přirozené mechanismy člověka ke zlepšení funkcí mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity. Hlavní myšlenka zní, že zdraví je v člověku vždy přítomné. Tělo má velkou přirozenou schopnost samoléčby a činí tak, kdykoliv mu to umožníme. Zakladatelem terapie je dr. John E. Upledger, lékař zabývající se osteopatií (věda o kostech). Byl jedním z prvních západních lékařů, kteří objevili souvislost mezi tzv. spontánním vyléčením neřešitelných případů a pochopením nemoci jako učebního procesu.

 

Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu. Zde pulzuje energie – mozkomíšní mok, který omývá, vyživuje, detoxikuje, chrání náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6–10x za minutu. Jemná vibrace, která při tom vzniká, se šíří do celého těla. Techniky terapie jsou zaměřeny na harmonizaci pulzující energie, a tím na stimulaci vlastních léčebných schopností těla. Terapie využívá propojení jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi a mentální i duchovní rovinou. Ošetření trvá 60 až 90 minut.

 

Účinky  kraniosakrální terapie:

  • zlepšuje vodivost nervů, což zmírňuje svalové napětí a usnadňuje tok životní energie
  • zvyšuje tvorbu serotoninu
  • zmírňuje stres a napětí
  • zmírňuje bolesti a chronické potíže
  • aplikuje se při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů
  • léčba problémů s čelistmi, dutinami a dysfunkcí v oblasti ušní, oční a nosní
  • zmírnění traumat a posttraumatických symptomů po úrazech, nehodách či operacích

Lymfatické masáže

spa

Máte-li celulitidu či oteklé končetiny, cítíte v nich napětí a únavu, pak vám může pomoci manuální lymfodrenáž. Uzliny lymfatického systému mají filtrační funkci: zachycují a likvidují v těle toxiny, mrtvé bakterie a cizorodé látky. Na rozdíl od krevního systému nemá ten lymfatický svoji pumpu – míza se pohybuje jen díky kontrakcím kosterního svalstva a nitrohrudnímu tlaku. Manuální lymfodrenáž pomáhá především k celkové regeneraci a detoxikaci organismu, protože stimuluje lymfu, aby dostatečně proudila a plnila svoji úlohu. Nejedná se o masáž, nýbrž o podobnou, jemnou a velmi příjemnou terapii sestávající z celkem pěti ošetření.

 

První dvě trvají hodinu a následují v odstupu co nejméně dnů po sobě. Zbývající tři ošetření trvají dvě hodiny. Celá kúra by měla být provedena do dvaceti dnů. Už po prvním ošetření se viditelně zmenšuje objem těla, jak se organismus začíná zbavovat nahromaděných toxinů. Ze zkušenosti víme, že klientky, které neúspěšně bojovaly s každým dekagramem nadváhy, jsou po lymfodrenáži úspěšnější. Jejich metabolismus se vrátil do správných kolejí a významně podpořil harmonizaci organismu. Pro udržení optimálního proudění mízy a jako součást celkové detoxikační kúry, doporučujeme absolvovat jedno dvouhodinové ošetření měsíčně nebo celou sérii dvakrát do roka. Manuální lymfodrenáž v kombinaci s následným masážním ošetřením přináší vynikající výsledky v odstraňování nebo zmírňování projevů celulitidy.

Co vám nabídneme v nadcházejícím období

Regenerační dilo zábal v banánových listech z tichomořských ostrovů Fidži

spaPři příchodu připraví vaši mysl i tělo tradiční vůně fidžijských dilo oříšků, které mají vysoce regenerační účinky. Následuje vykartáčování celého těla přírodními kartáči a nanesení dilo másla na pokožku. Do dlaní, na chodidla, na hrudník, pod ramena a na stehna vám budou vloženy horké lávové kameny. Poté vás zcela zabalíme do banánových listů. Zábal vás zcela uvolní a promění vaši pokožku na hedvábně jemnou. Zábal je ideální pro všechny typy kůže, zvláště pro problematickou, citlivou nebo jinak podrážděnou pokožku, ale také po depilaci chloupků, opalování či ozařování kůže. V každém případě významně přispívá k detoxikaci organismu.

Zatímco jste zabaleni, terapeut začne s ošetřením vlasů a vlasové pokožky. Aplikuje masážní olej pomocí kokosové misky, přičemž začíná v oblasti „třetího oka“ a postupuje po vlasové linii na obou stranách. Cítíte, jak olej krásně prosakuje k vaší šíji. Terapeut jemně masíruje pokožku hlavy, krk a ramena. Po patnácti minutách je vaše tělo rozbaleno z banánových listů a zbývající dilo máslo se vetře do pokožky. Celá procedura trvá přibližně hodinu.

Tento tradiční recept na krásu pochází ze souostroví Fidži a je předáván tamními kráskami z generace na generaci již více než 2000 let. Kosmetika zahrnuje panenský kokosový olej, který je jedním z nejbezpečnějších a nejefektivnějších hydratačních produktů přírody. Je lisovaný za studena, nezanechává mastný efekt a má vysoký obsah přírodních antioxidantů v podobě vitamínů A, B, C a E. Svým složením je velmi blízký lidské pokožce. Zpomaluje stárnutí a stimuluje tvorbu kolagenu. Pokožka zůstává déle jemná, pružná a vláčná. Gel z palmy dilo pomáhá zrychlit hojení kožních vad a poškození, jako jsou spáleniny, vrásky, jizvy, ekzémy či jaterní skvrny a zároveň celkově zklidňuje a zlepšuje stav pleti. Celá procedura je spojena výlučně s čistě přírodní kosmetikou Pure Fiji.

Rituály Pacifika

spaSluníčkem prohřáté písečné pláže pokryté jiskřivě bílým pískem, stín kokosových palem, průzračné a nádherně vyhřáté moře plné barevných rybek a korálů. Vyhaslé vulkány, tropická džungle a vodopády. Exotická kuchyně plná darů moře a kokosového mléka. Usměvaví domorodci a neuspěchaná atmosféra plná pohody. To vše najdete na ostrovech Fidži. Nádherná letoviska na korálových atolech, šnorchlování uprostřed tyrkysové laguny, vše nezbytné pro odpočinek daleko od ruchu civilizace.

Z těchto dálek k nám přicházejí procedury, které vyvinuli terapeuti Holmes Place Spa, Martin Srdce a Petr Coka ve spolupráci s firmou Pacifika na základě zkušeností s havajskými horkými kameny, energetickou prací s mušlemi a intuitivní polynéskou masáží. Jedná se v podstatě o kosmetické celotělové masáže horkými a studenými mořskými lasturami, které jsou na evropském trhu úplnou novinkou. Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřetržitě hřející mořské lastury a plynulý pohyb napodobující hru vln na mořském pobřeží. Tyto tichomořské rituály pomocí tepla, specifických hmatů, jemných energií a pohybů moře pomáhají odstraňovat svalové a energetické bloky.

Po úvodním osprchování přichází hydratační peeling. Krystalky cukru z cukrové třtiny obsahují přírodní alfa-hydroxidy, jenž mají schopnost odstranit stárnoucí kožní buňky, vyleštit pokožku a uvolnit zanesené póry. Směs extra panenského kokosového oleje a extraktů z exotických oříšků hluboce hydratuje, vyživí a ochrání pokožku a zanechá ji zářivě zdravou. Účinek peelingu navíc zesiluje přítomnost medu z Fidži a mateří kašičky, jež je přírodním zdrojem antioxidantů a mnoha vitamínů se schopností zvýšit elasticitu a hydrataci pokožky.

Poté následuje samotná masáž s horkými mušlemi, která kombinuje termoterapii (léčení teplem) s masáží. Teplo sálající z mušlí ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává zvlhčující prostředky a léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže masér může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně. Při terapii se používají mořské mušle a panenský kokosový olej z oblasti jihovýchodní Asie a Oceánie. Mořské mušle jsou zahřáté na 38–54°C. Ostatní lastury mají pokojovou teplotu, mohou být i chlazené.

Účinky masáže horkými lasturami

Masáže výborně stimulují krevní oběh a lymfatický systém a mají podobný efekt jako kombinace sauny s masáží. Velikou výhodou oproti sauně je v tomto případě možnost soustředit  působení tepla pouze na určité části těla, což zlepšuje působení terapie a pohodlí klienta. Terapeutické účinky této masáže spočívají v promasírování a důkladném prohřátí svalstva a v rozproudění životní energie v našem těle. Cítíme hlubokou relaxaci a příjemné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na konci masáže přichází hluboký klid a harmonie. Masáž doporučujeme klientkám, které jsou unavené, mají pocit zatuhlého svalstva, problémy s bolestmi zad a šíje, se spánkem, koncentrací a jsou pod neustálým tlakem. Tuto masáž doporučujeme podstoupit minimálně jednou za 2–3 týdny pro odstranění únavy, napětí a pro celkovou regeneraci. Prvním místem, kde se rituály Pacifika v České republice objeví, jsou Spa & Beauty Clinic pražských klubů Holmes Place.

S mořskými mušlemi jsou spojeny tři procedury:

Tokoriki

kosmetické ošetření těla horkými mušlemispa

Jedná se o ošetření celého těla v délce dvou hodin, které obsahuje úvod do ošetření, osprchování, cukrový peeling, masáž celého těla horkými mušlemi s výjimkou obličeje, nanesení kokosového másla, zábal celého těla, závěrečnou harmonizaci, osušení a oblečení. Během masáže kosmetička používá dva páry horkých mořských mušlí. Masáž samotná trvá přibližně 85 minut.

Matamanoa

fidžijská masáž horkými mušlemi

Dvouhodinové ošetření celého těla, které obsahuje úvod do ošetření, osprchování, masáž celého těla horkými a studenými mušlemi s výjimkou obličeje, nanesení kokosového másla, zábal celého těla, závěrečnou harmonizaci, osušení a oblečení. Na rozdíl od kosmetického ošetření masáž je důkladnější, hlubší a trvá asi 100 minut. Terapeut používá horké i studené mořské mušle.

Matangi

kosmetické ošetření obličeje horkými mušlemi

Jedná se o kosmetické ošetření dekoltu, ramen, šíje, obličeje a vlasové části hlavy v délce 90 minut, které obsahuje úvod do ošetření, odlíčení, čištění nebo masku, masáž, závěrečnou harmonizaci, osušení a oblečení.  Během masáže kosmetička používá horké a studené mořské lastury.

Kontakty na Spa & Beauty Clinic klubů Holmes Place:

Spa & Beauty Clinic, Holmes Place Premium OC Nový Smíchov
Plzeňská 8, Praha 5
tel: 251 177 211
www.holmesplace.cz/premium/andel/

Spa & Beauty Clinic, Holmes Place Energy Smíchov
Nádražní 32, Praha 5
tel: 221 420 825
www.holmesplace.cz/energy/smichov/

Spa & Beauty Clinic, Holmes Place Energy Karlín
Křižíkova 44
tel: 222 331 117
www.holmesplace.cz/energy/karlin/

Reklama