Snad žádný pohádkový příběh nenašel v celém světě takovou oblibu jako pohádka O Popelce. Inspirovala řadu významných umělců k filmovému, divadelnímu, televiznímu, muzikálovému či baletnímu zpracování, nikdy však nebyla uvedena jako muzikál na ledě. S tím právě nyní přichází  známý autor a režisér Jindřich Šimek.

popelka

Vítejte v pohádce na ledě

Kouzelný muzikál na ledě Popelka je tvůrci připravován jako pohádkový příběh z období baroka. Každého si určitě získá nadčasová variabilní scéna, nesoucí veškeré prvky pohádkové fantazie. Diváci se mohou těšit na překrásné dobové kostýmy, fascinující světelnou kompozici, filmovou projekci a kouzelné efekty, doplněné filmovou animací. Hudbu složil autor věhlasného jména Jiří Malásek, což skýtá záruku nevšedního zážitku.

 Muzikál na ledě – světový unikát

Muzikál na ledě je specifickou českou inscenační formou, jejíž světová originalita spočívá v myšlence spojit v jednom projektu - divadelním představením na ledě, zpěváky, herce, tanečníky, krasobruslaře a odehrát muzikálový příběh současně na jevišti i ledové ploše.

Autorem této inscenační formy muzikál na ledě, je scénárista a režisér Jindřich Šimek, který v tomto žánru dosud zrealizoval dvě autorská díla, a to pohádkový muzikál na ledě Mrazík a romantický muzikál na ledě Romeo a Julie.

Podstatou muzikálu na ledě je rozdělení rolí do dvou skupin: scénické a krasobruslařské. Zatímco role scénické jsou postavy, které ztvárňují herci a v představení mluví, zpívají a pohybují se pouze na scéně postavené  na ledě, role bruslařské ztvárňují krasobruslaři a vyjadřují se pouze pohybem a tancem.

Muzikál na ledě bývá často mylně zaměňován za lední revue, ale s touto ledovou show nemá, kromě ledové plochy, mnoho společného. Rozdíl je značný. Zatímco v ledních revue předvádějí krasobruslaři pouze svá taneční a akrobatická čísla v různých podobách, muzikál na ledě je syntézou rozhlasové pohádky, činohry, hudby, zpěvu, krasobruslení a má svůj nosný příběh, dramaturgii, scénu a především děj.

A právě proto bezesporu patří do kategorie nejnáročnějších projektů v oblasti showbusinessu. Počtem účinkujících, technického a doprovodného personálu, náročností stavby scény, světelného a zvukového parku, obrovského prostoru, na kterém se děj odehrává, se plně vyrovná show obdobného charakteru, např. megakoncertům slavných světových zpěváků a hudebních skupin.

Mezi hlavními představiteli muzikálové Popelky na ledě se představí: Lucie Bílá, Vlastimil Harapes, Dana Morávková, Leona Machálková, Martin Dejdar, Dalibor Gondík, Hanka Křížková, Jiří Korn a další.


Chtěly byste se s hlavními představiteli muzikálu setkat? Pohovořit s nimi, vyfotit se s nimi na památku a vidět, jak pečou střevíčky pro Popelku? Pak máte možnost. Již tento čtvrtek se v pražském klubu Limonádový Joe v 15:00 hod uskuteční akce, kde bude Dana Morávková, Leona Machálková a další představitelé muzikálu na ledě péct střevíčky pro Popelku. Každý z herců nebo zpěváků peče sám za sebe, hotové střevíčky jsou pak k dispozici na ochutnání nejen porotě, ve které zasedne také zástupce našeho magazínu Žena-in Eva Dömény, ale také výherci/kyni naší soutěže. A klidně si sebou vemte doprovod - partnera nebo kamarádku, ať Vám není smutno!

Co pro to, abyste se s herci již tento čtvrtek mohly setkat musíte udělat?
Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky do středy 14:00 hodin. Pak vylosujeme výherkyni. Upozorňujeme, že setkání s herci se koná v Praze.

1. Která herečka se úplně poprvé představila v roli české filmové Popelky?

2. Jak se jmenovala slavná adaptace Popelky, ve které se mimo jiné proslavila píseň Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

3. Která zpěvačka bude mluvit a zpívat muzikálovou Popelku na ledě?

Odpovědi vkládejte ZDE

Reklama