Babička mého kamaráda je soutěživá. Každou neděli sází Sportku, kupuje si losy a hlavně soutěží v magazínech a televizních pořadech. Luští křížovky, hraje o ceny, vystřihuje kódy z různých výrobků, posílá SMS. Řeknete si, to se jí nevyplatí, jakou může mít šanci, že vyhraje, že ji vylosují. Ale ona štěstí má. Ano, vidět sbírku hrníčků a misek různých firem vyvolá úsměv (tak tomu bylo i u mne). Jenže pak se paní rozhovořila – už 4x vyhrála pobyt v lázních, jednou jela dokonce k moři, v kuchyni trůní nová mikrovlnka, kávovar věnovala dceři a vnuk od ní dostal „darem“ kolo. Encyklopedie, knížky, CD nebo DVD jí pošta doručuje každou chvíli. Ve Sportce se jí už také vícekrát zadařilo a páté pořadí je pro ni normální záležitost. Ale několikrát  vyhrála i mnohem víc. Také si byla nakoupit v hypermarketu – měla půl hodiny na to, aby si vybrala co nejvíce zboží různého druhu, platit nemusela – vyhrála to (už 3x).

Ptala jsem se jí, zda si propočetla, jestli se jí vyplatí investice do soutěží vložené. Vytáhla sešit, kam si velmi pečlivě zapisuje částky „věnované“ mobilnímu operátorovi a poště. V druhé kolonce jsou vyčíslené výhry (někdy odhadem). Viděla jsem „soutěžní účetnictví“ za poslední dva roky. Věřte nebo ne, ale vyplácí se jí to. Připadalo mi to, jako bych v té chvíli uslyšela výkřik: „A mám to zadarmo!“

Ve Sportce jsem si vsadila přesně čtyřikrát. Vyhrála jen jednou: 38,-Kč.  SMS jsem poslala jen jednou, ani mi nepoděkovali za správnou odpověď. Vlastně vyhrála jsem – jednou jedinkrát. Na plese. V tombole. Odnesla jsem si králíka. Živého. Do paneláku. Otázka „Co s ním?“ byla rychle vyřešena. Strýček z vesnice vyměnil živého ušáka za mrtvého a my měli výborný nedělní oběd. To byla jediná hodnotná výhra v mém životě.

Ale takové štěstí jako babička nemám. Nebo spíš kliku, či jak to nazvat. Přeju jí to, je to milá paní, i když po poslední zprávě jsem protočila panenky. Domácí kino – to ještě zkousnu, ale půlroční studijní pobyt v Anglii? Kde je spravedlnost? Já chci jet taky!

 

Soutěžíte, luštíte, hádáte, vystřihujete?
   Kde? V televizních pořadech, časopisech?

      Vyhráli jste někdy něco?
         Připadá vám to jako zbytečné vyhazování peněz?
            Chtěli byste to zkusit, ale nemáte odvahu?
                Závidíte těm, kteří vyhráli?


Napište své příspěvky na:  redakce@zena-in.cz

 

Reklama