A už je to tady! Od této soboty máme nových 7 divů světa. Volba to byla těžká. Nominováno bylo 77 staveb a posléze se v Lisabonu vybíralo z 21 finalistů. Tuto anketu pořádal švýcarsko-kanadský milionář Bernard Weber a nechal nové divy světa volit běžný lid. Mezi nominované se dostal například i Pražská hrad a Karlův most. Podmínkou pro nominaci bylo, aby památky dosud stály a byly postaveny před rokem 2000.

Novými divy světa se staly: Skalní město Petra v Jordánsku, socha Ježíše Krista v Brazílii, Machu Picchu v Peru, Tadžmahal v Indii, pyramida Chichén Itzá v Mexiku, Koloseum v Římě a Velká čínská zeď v Číně.

Proti této anketě se postavil Egypt, ve kterém se nachází poslední původní dochovaný div světa. Jaký je váš postoj k této anketě? Mrzí vás, že nevyhrála žádná z českých staveb, které byly též v nominacích? Dokázaly byste vyjmenovat původních 7 divů světa? - Což je také soutěžní otázka na rychlost. První z vás, která nám na náš e-mail redakce@zena-in.cz pošle správnou odpověď, dostane opalovací krém pro děti značky VICHY (to abyste se při zkoumání divů světa nespálily).

Reklama