thssss.jpg
Foto: Profimedia

Otec Miss Thajsko je popelář a matka pracuje jako zametačka ulic v Bangkoku. Anna Sueangam-iam se svým rodičům za jejich výchovu a celoživotní tvrdou práci rozhodla vzdát hold během soutěže Miss Universe nádhernými šaty.

Ty byly navrženy thajskou módní značkou Manirat a spojují hliníková očka od plechovek limonád s krystaly Swarovski. Mocné poselství jejích šatů rozvířilo vlny už před soutěží a jejich snímek si zatím na Annině Instagramu vysloužil přes 240 tisíc lajků.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anna Sueangam-iam (@annasnga_1o)

„Tyto šaty byly inspirovány známým prostředím mého dětství," napsala k příspěvku na sociální síti Sueangam-iam. „Když jsem vyrůstala s rodiči, kteří sbírali odpadky, byla jsem dítětem mezi hromadami odpadků a recyklovatelných materiálů. Tato jedinečná róba byla účelově ušita na míru z vyřazených a recyklovaných materiálů, aby ukázala VESMÍRU, že to, co mnozí považují za bezcenné, má ve skutečnosti svou vlastní hodnotu a krásu.“

Sueangam-iam se narodila a vyrostla ve slumu v Bangkoku a byla poslána do buddhistického chrámu, kde vyrůstala. Od raného věku si uvědomovala, že je mezi ní a ostatními dětmi propast. Podle jejího životopisu na webu Miss Universe musela sbírat body za zásluhy, darovat krev, sbírat plastové lahve a čistit veřejné toalety, aby pokryla náklady na své školné. Tento životní příběh ji inspiroval k práci v neziskových organizacích s cílem umožnit dětem přístup ke vzdělávacímu systému bez ohledu na jejich ekonomické postavení.

blobid0.jpg

„Vytrvalost, houževnatost a optimismus v ní ji dovedl k velkému životnímu úspěchu,“ napsala o ní organizace Miss Universe Thailand na Instagramu. „Ačkoli ji někteří nazývali „královnou krásy odpadků“, nikdy jí to nezabránilo zářit jasně jako drahokam.“

Přestože se Sueangam-iam nedostala mezi 16 nejlepších, získala ocenění Social Impact (Cena za sociální dopad), které zahrnuje finanční odměnu, jež podpoří její úsilí o rovný přístup ke vzdělání a pomůže dětem ze znevýhodněného prostředí v jejím rodném Thajsku.

Zdroje: Instagram/Anna Sueangam-iam, Instagram/Miss Universe Thailand, Miss Universe

Reklama