Originální recept z předem daných ingrediencí navrhla a uvařila paní Veronika Jeníčková. Zdravější variantou asijského Nasi Goreng nadchla porotu společnosti Globus, čímž vyhrála první místo a získala dárkovou kartu v hodnotě 10 000 Kč na nákup v hypermarketu Globus.

globus

Soutěž Zdravého světa trvala 4 týdny, každý soutěžní týden představil známý gurmán Lukáš Hejlík prostřednictvím Facebooku Globus Česko 3 základní ingredience ze sortimentu Zdravého světa.

Každý týden se soutěžilo o tři dárkové koše alternativních produktů ze segmentu Zdravý svět v hodnotě 1 500 Kč. Zapojit se mohl každý, kdo se nebál zapojit gastronomickou fantazii a navrhnout z daných ingrediencí recept.

receptVyzkoušejte si doma uvařit vítězný recept – Zdravější Nasi Goreng!

 Nasi Goreng je považován v Indonésii za národní pokrm, v Evropě na něj narazíme většinou v podobně smažené rýže se zeleninou či krevetami, neobejde se bez chilli papriček a dalšího koření. Tato odlehčená verze Nasi Goreng využívá místo rýže quinou, která je bohatá na vlákninu, minerály a kvalitní a lehce stravitelné bílkoviny.

 

Co budete potřebovat:

 • 200 g quinoy
 • 4 bio vejce
 • Kokosový olej
 • 2 šalotky
 • 2 jarní cibulky
 • 2 stroužky česneku
 • Čerstvý koriandr
 • Cukr krupice nebo sójová omáčka
 • 1 chilli paprička
 • 1 řapík celeru
 • Pro nevegetariánskou verzi - kuřecí prsa či krevety

Postup:

1.       Quinou uvaříme dle návodu v zeleninovém vývaru.recept

2.       Na kokosovém oleji zlehka orestujeme chilli papričky, šalotku, jarní cibulku a česnek.

3.       Uvařenou quinou pomalu přimícháme k zelenině a přidáme malou lžičku krupicového cukru nebo lžíci sójové omáčky.

4.       Pánev stáhneme z ohně a přidáme čerstvý nasekaný koriandr.

5.       Mezitím na lžičce kokosového oleje připravíme volské oko z jednoho vejce.

6.       Quinoovou směs nandáme na talíř a přikryjeme volským okem. Na závěr posypeme čerstvým koriandrem.

7.       Při nevegetariánské verzi začínáme restovat kuřecí maso, po chvíli přidáme krevety a jen co jsou obě ingredience hotové, odstraníme z pánve a pokračujeme se zeleninou. Maso přimícháváme do směsi až na závěr spolu s koriandrem.

Dobrou chuť!

 

Zdravý svět Globus ve všech svých patnácti hypermarketech nabízí několik stovek alternativních produktů, které jsou nově a přehledně značeny pro snadnější orientaci a výběr.

 A co že jsou alternativní produkty? Jedná se o výrobky korespondující s různými výživovými směry. Nabídka tak zahrnuje bezlepkové výrobky, potraviny se sníženým obsahem laktózy nebo cukru, raw stravu, ale také produkty pro vegetariány či vegany. A komu není lhostejné životní prostředí, určitě mu budou sympatické výrobky z kategorie označené BIO.

 Pokud nejsou tyto produkty součástí vaší kuchyně, určitě stojí za vyzkoušení. A nemusíte být ani zastáncem žádných alternativních výživových směrů. Zaujmou totiž nejen svojí chutí, ale i využitím, které mnohdy může být velmi inspirativní. Více najdete na: www.globus.cz/zdravysvet

 

Reklama