Nejen u příležitosti Velké Pardubické zavítala na návštěvu České republiky britská princezna, její královská výsost Anna. A i když se všichni poctivě připravovali na to, jak se mají správně k princezně chovat (více ZDE), faux paux se Češi úplně nevyhnuli.

Když měla princezna spolu s manželkou pana prezidenta předávat cenu vítězi Velké Pardubické, jaksi na ni ve zmatcích s podaným protestem všichni zapomněli. A tak tam Anna a Livie, jak říká naše šéfredaktorka, která byla očitým svědkem události, stály jako dvě školačky, které přišly pozdě do hodiny, a nikdo si jich nevšímal. A když pak konečně došlo na předávání, Dušan Andrés políbil princezně ruku, což je podle protokolu zcela nepřípustné.

Princezna Anna je však prý zatím s návštěvou České republiky spokojena. Před cestou do Pardubic si v Kladrubech prohlédla starokladrubské bělouše a po dostizích povečeřela s panem prezidentem. Dnes ji čeká návštěva domova pro seniory Sue Ryder a otevření nové budovy English International School of Prague. Zítra má v plánu účast na slavnostním zahájení britských studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a setkání s válečnými veterány.

O pobytu princezny v České republice jsme toho už napsali dost. Takže teď se pustíme do SOUTĚŽE!!!

Ve článcích (nikoliv v novinkách) dnešního vydání pro Vás schovám pět otázek, týkajících se britského královského rodu. Vaším úkolem je otázky najít a do tohoto odkazu (klikni) - ne pod tuto novinku nebo pod články!!! – napsat čísla otázek a správné odpovědi. Nemusíte psát, v jakých článcích jste otázky našla. Odpovědi pište všechny najednou.

Otázky budou označeny „soutěž Elséve“ a to bude také cena pro vylosovanou vítězku – balzám Elséve dodávající objem od L'Oreál Paris.

Otázky se objeví do 12:00 a od té chvíle také můžete soutěžit. Soutěž skončí v 10:00 zítra a pak vyhlásíme jméno vítězky.

Hodně štěstí!

Reklama