Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje je Kitl Syrob Malinový s dužninou. Kitl Smrkáček pak je Biopotravinou roku. Rozhodla o tom porota soutěže Výrobek roku. Finanční dar, který je součástí ocenění, pošle firma Kitl na charitu.

Kitl Syrob Malinový

Kitl Syrob Malinový s dužninou zvítězil ve své kategorii nealkoholických nápojů a stal se i celkovým vítězem letošního ročníku soutěže Výrobek roku Libereckého kraje. Pořadatele zaujala jeho jedinečná ovocná vůně a Kitl Syrob Malinový typická chuť domácí malinové šťávy. „Každý výrobek se však hodnotí komplexně. Porotce zajímá například inovativnost, design, vliv na zdraví zákazníka nebo způsob výroby,“ doplňuje Jan Vokurka, ředitel společnosti Kitl.

Ta uspěla i v kategorii Biopotravina roku. První místo zde získal Kitl Smrkáček, BIO sirup vyrobený z mladých smrkových výhonků. V celkovém žebříčku se pak Smrkáček umístil mezi téměř 80 konkurenty z celého kraje na třetím místě.

Součástí ocenění je i finanční dar. Společnost Kitl jej podle Jana Vokurky celý věnuje na charitativní účely.

Soutěž Výrobek roku Libereckého kraje je pravidelné klání zemědělců a potravinářů a koná se už od roku 2004. Společnost Kitl, která letos oslavila své desáté narozeniny, si za tu dobu odnesla již 11 ocenění. „Vyrábíme celkem 13 různých nápojů a 9 z nich získalo ve své kategorii titul Výrobek roku,“ upřesňuje Jan Vokurka.

Kitl Syrob Malinový Kitl Smrkáček je novinka, která vstoupila na trh letos na jaře. Tento BIO sirup neobsahuje žádnou zbytečnou chemii, naopak účinně využívá síly přírody. Mladé smrkové výhonky, z nichž je vyrobený, lidé od pradávna využívali v lidovém léčitelství, protože přispívají k dobré funkci dýchacího systému.  Minulý měsíc byl Kitl Smrkáček oceněný Potravinářskou komorou jako nejlepší inovativní výrobek roku a na srpnové Zemi Živitelce získal Zlatý klas s kytičkou, což je nejvyšší ocenění, které na tomto mezinárodním veletrhu uděluje Ministerstvo Zemědělství ČR.

Kitl Syrob Malinový s dužninouje další letošní novinkou z dílny firmy Kitl. Ihned po uvedení na trh se stal hitem léta. Lidé i restaurace z něj připravují domácí limonády a svěží koktejly. Stejně jako u ostatních výrobků značky Kitl oceňují plnou chuť, kvalitní složení a šetrné zpracování surovin.

Všechny produkty Kitl jsou dostupné na eshopu www.kitl.cz.

Kitl