• Jako první ze zahraničních interpretů předstoupí před publikum v Paláci Akropolis mistr současného žonglování Stefan Sing s představením Entropía. Z 99 bílých míčků staví náhodné figury, které skrývají vlastní význam a krásu, aby vzápětí mohly zaniknout. Další interpret Rémi Luchez představí pouze za pomoci lana a čtyř kusů dřeva neotřelý přístup k akrobatickému divadlu.
  • V druhé polovině festivalu okouzlí české publikum svou akrobatickou flexibilitou i žonglováním Hisashi Watanabe z Japonska. Hisashi působí v Evropě jako zjevení. Jeho nadlidské fyzické výkony, které s lehkostí a unikátní japonskou estetikou přináší nejen v představení Inverted tree na diváky, jsou skutečným zážitkem.
  • Ve hře mladého uměleckého dua Circus Katoen zase hraje zásadní roli hmotnost, a tak za pomoci 18 těžkých pytlů groteskním způsobem zkoumají aspekty fyzické práce a toho, co se dá „unést“ v každém slova smyslu. Dále na festivalu vystoupí Cie H.M.G propojující v představení 3D tanec s akrobacií a zvukovými experimenty.

Kompletní seznam interpretů a program festivalu Cirkopolis je k dispozici na stránkách www.cirkopolis.cz.

Tři z vás mohou nyní získat po dvou vstupenkách na úžasné vystoupení Rémiho Luchéze dne 13. 2. Napište nám do komentářů níže, kdybyste vystupovala v cirkuse, čím byste chtěla být? Akrobatkou, hadí ženou,…? Výherkyně vybereme v pondělí 29. 1.


5a6879fcf1f0bobrazek.png

Uložit

Uložit

Reklama