Dnešní soutěž bude přímo žhavá! Redakce pro vás připravila čtyři lístky na závěrečný koncert festivalu Kytara napříč žánry. Protože jde o lístky na závěrečný koncert, dá se očekávat, že půjde o velkou show. Půjde o flamenco!

Výherci budou dva! Každý získá dva lístky na páteční koncert v pražském Lucerna music baru. Otázka se bude pochopitelně týkat flamenca, i když ne přímo pátečního koncertu...

Králem flameca je zván Paco de Lucia. Španěl narozený roku 1947. Pokud chcete lístky na páteční tanec, napište mi do TOHOTO odkazu

Proč si slavný kytarista říká de Lucia?

A tady už informace o koncertu!
Společné vystoupení výtečné tanečnice flamenca Natalie Meiriño a česko-íránské kapely Peňa Flamenca zakončí letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu KYTARA NAPŘÍČ ŽÁNRY. Závěrečný koncert plný španělského temperamentu se uskuteční 24. listopadu od 19:30 v pražském Lucerna Music Baru. Na vůbec prvním českém vystoupení tanečnice Natalie Meiriño budou rytmus udávat kytarista José Gabriel Franca Simoese a doprovodná kapela. Ve skupině Peña Flamenca, která je hostem večera, pak doprovázejí tři tanečnice (Dita Konášová, Lenka Glässnerová, Jana Baudisová) kytaristé Shahab Tolouie a Stanislav Barek a perkusionista Aldo Ferrara. Podrobné informace naleznete na www.kytaranapriczanry.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natalia Meiriño (Španělsko)
Světoznámá tanečnice žijící a pracující v Madridu kombinuje několika stylů: contemporary dance, dance ola a flamenco. Absolvovala profesionální taneční školu Amor de dios vespan v Madridu. Studovala u hvězd flamenca jako La China, La Tacha, Manuel Linan či Rafael Carrasco. Nyní působí Natalia Meiriño v tablaech v Los Gabrieles, La Axarquia, Al-Andalus a nově v Corral de la Morería. Vyučuje v Centru el Horno v Madridu. Vystupuje v Brazílii, Argentině, Nizozemsku, Francii, Japonsku a nyní se poprvé představí také v České republice.

Peña Flamenca (Česká republika / Írán)
Zakládající členkou a choreografkou této skupiny flamenca je Amparo Nuñez, profesionální tanečnice pocházející z Latinské Ameriky. Skupina vznikla v roce 2003 a prezentuje flamenco obohacené o prvky jazzu, orientální hudby a latiny. Skupina účinkuje v řadě televizních pořadů, ve filmech a pořádá vlastní celovečerní programy a kurzy tance. Během vystoupení je možno zhlédnout typický španělský lidový tanec sevillanas, ale také bulerias, alegrias, tangos nebo rumbas a fandango s doprovodem castanuelas (kastanět). Veškeré choreografie jsou autorským dílem skupiny Peña Flamenca.

Reklama