Do nečekané situace jsme se dostali po ukončení soutěže o publikace moderátora a spisovatele Aleše Cibulky v článku Cibulka válcuje Viewegha. Tři položené otázky nám žádná ze čtenářek stoprocentně správně nezodpověděla. Tedy alespoň ve srovnání s Cibulkovými odpověďmi.

Pouze jedna jediná se jim přiblížila, a ta také získá jednu z odměn. Jedná se o čtenářku s nickem Bugy. Ta si bude moci vybrat, zda chce knihu Nataša Gollová – Život tropí hlouposti! nebo Cibulkův kalendář pro pamětníky na rok 2009.

Jaké byly otázky a správné odpovědi

Kolik bylo Alešovi Cibulkovi v roce, kdy Nataša Gollová zemřela?
A. C. : Narodil jsem se v roce 1977 a Nataša Gollová odešla v roce 1988 - bylo mi tedy 11 let.

Kdo měl původně hrát hlavní ženskou roli v proslulém filmu Eva tropí hlouposti?
A. C.: Pokud vím, režisér Martin Frič obsadil do téhle role bez váhání právě Natašu Gollovou - byl se na ni kvůli tomu ještě podívat v divadle. Tenhle záměr režisérovi rozmlouvala jeho žena herečka Suzanne Marwille, ale nedal si svůj záměr vymluvit a udělal dobře. Byla to první velká komediální role Nataši Gollové.

V kolika hlavních či epizodních rolích se Gollová objevila po 2. světové válce ve filmu?
A. C.: Jedna věc je film, druhá televizní filmy, inscenace a seriály. Pokud se ale otázka ptala čistě na filmy, správná odpověď zní: 24. Natočila přesně 23 filmů, ale ve filmech Císařův pekař a Pekařův císař hrála dvojroli - Kateřinu a Sirael. Pokud se tedy ptáme na počet rolí, já říkám 24.

Připravili jsme tedy ještě jednu otázku, na níž musí čtenářky správně odpovědět do pátku 14. listopadu do 12 hodin
na e-mail redaktora jan.exner@zena-in.cz.

V jakém filmu byla Nataša Gollová aktérkou velké herecké rošády? Ona v hlavní roli nahradila Irenu Kačírkovou, Karla Högera Jiří Plachý a Sašu Rašilova František Černý...

A kdy se s vítězkami může moderátor a spisovatel Aleš Cibulka setkat, aby jim předal podepsané publikace?
A. C.: Pozvu je na prosincovou autogramiádu knihy O češtině 2 v pražském paláci Luxor.

Reklama