I když o ně hezky poprosím, nejsem si jista, zda je dostanu. A to jsem přitom vešla do správného obchodu. Jenže většina krabic je prázdných. Do jakého obchodu jsem vešla? Tím začneme první otázku.

Otázka číslo 1.

K šití a vyšívání potřebujeme nejen látku, ale také zipy, knoflíky, nitě, bavlnky a další doplňující věci. Pro to všechno jsem se vydala do obchodu, jehož majitel už zemřel a zůstala jen jeho stará žena. Ale co víc, začala 2. světová válka a došlo k arizaci jejich majetku.
Do jakého obchodu bych v přeletu časem vešla?
Dozvíte se to v názvu filmu, který po vás chci.

Otázka číslo 2.

Když nepořídím v tomto obchodě, nebudu šít, ale nechám si šaty ušít. Zůstanu ještě v té samé době a vydám se zpátky do Prahy, na roh Vodičkovy a Jungmannovy ulice, kde potkám ve dveřích Natašu Gollovou, anebo třeba i paní Hanu Benešovou. Prásknu se přes kapsu a nechám si ušít šaty tam kde ony.
Jak se jmenuje místo, kam jsem vešla podruhé?

Otázka číslo 3.  

Koupím si i nějaký pěkný kabát. Zůstanu v hlavním městě, ale v přeletu časem se vydám do doby, kdy jsem ještě chodila do školy. Teď jsem dospělá a společně s dalšími vcházím ohromena do obchodního domu, jehož půdorys tvoří několik vzájemně propojených šestihranů. Ale převážně mají jen baloňáky.
Název tohoto obchodního domu?

Otázka číslo 4.

Přenesu se zpátky do současnosti, znavena z cestování časem přijdu domů a pustím si na DVD jednu z mých nejoblíbenějších pohádek, kde si „dvě stejné princezny“ nechaly ušít dvoje stejné šaty. Kombinaci bílé a zlaté.
Jakou pohádku jsem si pustila?

To je vše. Pokud znáte správné odpovědi, napište je prosím v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

 

Správné odpovědi se dozvíte ve čtvrtek 21. června v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 18. 6. 2012 do 18. 7. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Mlýn. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o Člověče na ex!

Reklama